Lenovo ‘cep’ini de getirecek

GezeGen GezeGen     27-03-14     Ekonomi     Lenovo ‘cep’ini de getirecek     342 Defa Okundu

Lenovo ‘cep’ini de getirecek

Lenovo ‘cep’ini de getirecek

Bilgisayar ve tabletle anılan Lenovo, Türkiye pazarına cep telefonu modellerini de getirme kararı aldı

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı, Lenovo markalı cep telefonu modellerini 2014 yılı son çeyreğinde Türkiye pazarına sunacaklarını açıklayarak, diğer ülkelerde gösterilen performans doğrultusunda 2015’te bu segmentte de yüzde 10’luk pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Her fiyat bandı var
Bir buçuk yıl önce piyasaya sunulan Lenovo cep telefonu modellerinin 5-6 ülkede bulunduğunu dile getiren Çakmakçı, “Cep telefonunun gireceği öncelikli ülkeler arasında Türkiye de var. Ceplerimiz her fiyat bandında gelecek.
Ülkemizde özellikle 600-1000 TL arasındaki fiyat segmentinde ciddi pazar var. Android platformundaki modeller yanında Windows 8’li modellerimiz de olacak. Perakende zincirleri yanında operatörlerle de işbirlikleri yapacağız. Lenovo cep’e yeni girmiş olmasına karşın Çin‘de ikinci, dünya genelinde de dördüncü sıradaki yerini koruyor” bilgisini verdi.

PC küçüldü, tablet patladı
Gülfem Çakmakçı, sektörle ilgili de şunları söyledi: “PC pazarı Aralık ayında yüzde 21 küçüldü. Ama biz büyümeyi başardık. 2013 yılı genelinde pazar payımız 13.1 olarak gerçekleşti. Notebook yüzde 10, PC ise yüzde 3 düşüş gösterdi. Tablet çok hızlı büyüyor, patlama yapıyor ama halen ikinci cihaz. Notebook’ta 11-13 inç, tablette ise 7 inç en çok talebi görüyor.”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.