La Liga’ya Alman ispiyonu!

GezeGen GezeGen     18-12-13     Spor     La Liga’ya Alman ispiyonu!     338 Defa Okundu

La Liga'ya Alman ispiyonu!

La Liga’ya Alman ispiyonu!

Avrupa Komisyonu, Real Madrid, Barcelona başta olmak üzere 7 İspanyol kulübü için “Haksız kazanç” sağladıkları gerekçesiyle soruşturma açıyor… Şikayetçi ise, B.Münih…

AVRUPA Komisyonu’nun, Barcelona ve Real Madrid’in de adının karıştığı yedi kulüp hakkında açacağı soruşturma, İspanya basınında geniş yankı uyandırdı. Komisyon, “AB iç pazar kurallarına aykırı bir şekilde kamusal yardım almak, mali sistemlerinden dolayı kendilerine haksız avantaj sağlamak ve tesis inşaatlarında kamusal destek almak” iddialarıyla suçladığı 7 İspanyol kulübü hakkında bu hafta soruşturma açacak. El Mundo gazetesi, başlatacağı soruşturmanın arkasında Alman kulüplerinin olduğunu vurguladı ve özellikle Bayern Münihli yöneticilerin, ‘Ayrıcalıklı konumda’ olduğunu iddia ettiği İspanyol kulüplerini AB kurumlarına şikayet ettiği yazıldı.

BRÜKSEL LA LİGA’YA ŞAH ÇEKTİ

El Pais de “Brüksel, La Liga’ya şah çekti’’ başlığıyla haberi yayınladı. Anonim şirket olmayan Real Madrid, Barcelona, A.Bilbao ve Osasuna, diğer kulüplere göre vergide avantajlı olmakla da suçlanıyor. La Liga’daki kulüpler yüzde 30, bu dört kulüp, anonim şirket olmadığı için %25 vergi ödüyor. Valencia, Hercules ve Elche’nin, Valencia özerk yönetimi hükümetine bağlı Finans Enstitüsü’nden 2011’de aldığı 118 milyon euroluk kredinin, AB’nin iç pazar şartlarına uygun olmadığı iddia ediliyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.