Kulüpler Birliği’nin yabancı futbolcu kararı

GezeGen GezeGen     18-12-13     Spor     Kulüpler Birliği’nin yabancı futbolcu kararı     346 Defa Okundu

Kulüpler Birliği'nin yabancı futbolcu kararı

Kulüpler Birliği’nin yabancı futbolcu kararı

Kulüpler Birliği bugünkü toplantısında yabancı kontenjanıyla ilgili önemli bir görüşme yaptı. Kulüplerin kararı, yabancı oyuncuların tribüne değil yedek kulübesine geçmesi oldu. Ardından Fenerbahçe’den sert bir açıklama geldi

Kulüpler Birliği Vakfı İstanbul’da toplandı.
Kulüpler Birliği’nin The Marmara Otel’de bugün yapılan toplantısına başkanlık eden Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, toplantı sonrası basına açıklamada bulundu.
Yabancı kontenjanıyla ilgili karar aldıkları haberlerine cevap veren Hoşcan; “Yabancı kontenjanıyla ilgili nihai karar yok. Sıfır dediğimiz, versiyon sevilmedi. Kulüp başkanları tarafından yeniden mütalaa edilecek. Devre arasında, yeni sezonla ilgili tavsiyemizi vereceğiz. Tribüne çıkma olayına genel olarak karşıyız. Bunun için bir karar vereceğiz. Oyuncuların tribüne gönderilmesine karşıyız. Artıdan sonra gelenler tribüne gitmesin. Kulüplerin yabancılara ödedikleri maliyetleri düşürmek anlamında bir hareket olur. Tribünde olan yabancı yersiz ve gereksizdir” dedi.
Avrupa Birliği oyuncularına getirilmesinin istenmesiyle ilgili olarak; “AB olayı münferit olarak bir kulübümüzün çalışmasıdır. Bize bununla ilgili bir karar gelmedi. Eğer AB oyuncuların serbestlik gelirse, yabancı sınırının bir anlamı kalmaz” açıklaması yaptı.

“FENERBAHÇE YİNE KATILMADI”

Toplantıya katılımla ilgili bilgi veren Hoşcan; “Bugünkü toplantımıza 2 kulübümüz vekaleten olmak üzere 13 kulübümüz katıldı.
Fenerbahçe yine katılmadı. Diğer takımların mazeretleri vardı. 2 takım kupadan, 1 takım ailevi durumundan, İlhan Cavcav rahatsızlığı nedeniyle katılamadı. Ancak, ciddi bir rahatsızlığı yok. Nefes darlığı sıkıntısı var, önemsenecek bir durum yok. Kendisinin tüm spor camiasına selamları var.” dedi.
Gündemdeki diğer maddeyle ilgili de müzakerelerinin olduğunu belirten Eskişehirspor başkanı; “E-bilet güvenlik tarafının tamamı ile benimsendiğinin ve e-bilet güvenlik yapısının hemen işleve geçirilmesi gerektiğini söyledi. E-Bilet’in ticari boyutuyla ilgili federasyonla görüşeceğiz” açıklaması yaptı.

Fenerbahçe: “Sezon ortası değişiklik yapılamaz”

Kulüpler Birliği’nin yabancı snırlamasına yönelik değişiklik talebine Fenerbahçe’den itiraz geldi. Birlik, tribünde oturan yabancının kulübeye kaydırılması yönünde mütabakata varmıştı.

Kulüpler Birliği’nin yabancı snırlamasına yönelik değişiklik talebine Fenerbahçe’den itiraz geldi. Birlik, tribünde oturan yabancının kulübeye kaydırılması yönünde mütabakata varmıştı.

Fenerbahçe’nin açıklaması şöyle:

“8 Aralık 2013 Çarşamba günü yapılan Kulüpler Birliği Toplantısı’nın ardından, Spor Toto Süper Lig’deki mevcut yabancı kontenjanı ile ilgili olarak bazı görüş ve yönlendirmeler üzerine bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak daha önce de birçok kez belirttiğimiz gibi, yabancı kontenjanıyla ilgili sezon başında alınan kararların sezon ortasında bir takım yönlendirmeler sonucu değiştirilemeyeceği yönündeki kararlılığımız tamdır.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı devamlılık gerektiren önemli kararların, sezon ortasında çeşitli sebeplerden ötürü değiştirilmesi yönünde verilen beyanatlar ve yönlendirme çalışmaları, TFF’nin kurumsal ve saygın yapısına zarar vermektedir.

Türk futbolunun yönetimi, günlük kararlarla değil, uzun vadeli planlarla gerçekleşmektedir. Kulüpler de transfer ve sezon planlamalarını, TFF’nin sezon başında aldığı bu kararlar doğrultusunda yürütmektedir.

Konuyla ilgili sezon başında yapılan düzenlemenin aksine herhangi başka bir karar verilemeyeceğini buradan bir kez daha kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.