Küçük Çekmece’deki evlere ‘kat kat’ talepler gelmeye başladı

GezeGen GezeGen     30-04-14     Ekonomi     Küçük Çekmece’deki evlere ‘kat kat’ talepler gelmeye başladı     412 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Çekmece’deki evlere ‘kat kat’ talep geldi

Çekmece’deki evlere ‘kat kat’ talep geldi

Demir İnşaat, Büyükçekmece’deki yeni projesi La Vida’yı satışa çıkardı. 449 konuttan oluşan projeye yatırımcılardan kat kat satın alma talepleri geldi.

Gayrimenkul sektöründe emin adımlarla ilerleyen Demir İnşaat, Büyükçekmece’de 220 milyon liralık yatırımla hayata geçireceği yeni projesi Demir La Vida’yı satışa çıkardı. Toplam 449 konuttan oluşan projenin satışa çıkan 250 dairesine yaklaşık 500 talep gelirken, iki haftada 50 konut satıldı.

Projeye üst düzey yatırımcılardan yoğun talep geldiğini ifade eden Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı hamit demir, “Kat halinde satın almak isteyenler oluyor. 9 daireyi birleştirmeyi teklif edenler bile oldu. Bu kişiler kat halinde satın almak istiyorlar. 7 kişiden böyle talep aldık. Bunların hepsi de Türk yatırımcıydı. Villada oturmak yerinde yatay konseptte geniş evde oturmak istiyorlar. Daireler birleştirildiğinde fiyatlar 1 milyon 500 bin lira arasında değişiyor” dedi.

Demir La Vida’yı akıllı ev konseptiyle hayata geçirdiklerini söyleyen Hamit Demir, şunları anlattı:

“1980’lerde konutların salonundaki parke lüks sayılırdı. Ama inşaat sektörü çok gelişti. Şimdi evler akıllandı ve sizin yerinize her şeyi düşünüyor. Akıllı evler aidatları düşürüyor. Projemizde aidatların metrekaresi 1 lira 50 kuruş olacak.”
Toplam 6 bloktan oluşan projedeki bloklardan birinin şu anda satışa kapalı olduğunu söyleyen Hamit Demir, gelen taleplere göre projeyi revize edeceklerini söyledi. Demir, üçüncü havalimanına yakınlığı nedeniyle proje kapsamında iş oteli olmasına yönelik talep aldıklarını belirterek, “Bir bloğu 4 yıldızlı bir iş oteli yapabiliriz. Eğer tüketiciden büyük daire talebi devam ederse, daire olarak değerlendireceğiz. Normalde her katta 500 metrekarelik daireler var” diye konuştu.
2 proje planlıyor
Hamit Demir, bu yıl içinde toplam 860 milyon liralık yatırım planladıklarını açıklayarak, Demir La Vida dışında, İzmir ve Sultangazi projelerini satışa çıkaracaklarını söyledi. İzmir Gaziemir projesinde son aşamaya geldiklerini vurgulayan Demir, “Bu projedeki 500 konutu eylülde satışa çıkaracağız. Sultangazi projesini dönüşüm kapsamında inşa edeceğiz. Bu projemiz de ekimde satışa çıkacak. Yaklaşık 1.200 konuttan oluşan proje 55 dönümlük bir arazi üzerinde hayata geçecek” diye konuştu.
Yeni arazi bakıyor
Hamit Demir, Maltepe’de de yeni bir araziyle ilgilendiklerini açıkladı. Demir, kentsel dönüşüm olsun ya da olmasın hak sahiplerinin fazla pay istediklerini dile getirerek, “Mal sahipleri fazla pay istemesi piyasayı bozuyor. Bu maliyetleri artırıyor. Haliyle fiyatlar yükseliyor. Kar marjımız yüzde 10 seviyesinde. Sanıldığı gibi yüksek değil” dedi.

Ev fiyatları 183 bin liradan başlıyor

42 bin metrekarelik arsada, 110 bin metrekare inşaat alanına sahip projede 550 adedi kapalı olmak üzere toplam 730 araçlık otopark yer alıyor. Demir La Vida projesinde büyüklükleri 61 ile 500 metrekare arasında değişen 449 adet konut yer alıyor. Projede büyüklükleri 90 ile 630 metrekare arasında bulunan 39 adet de ticari ünite yer alıyor. Yapımına Nisan 2014 tarihinde başlanan proje 2016 yılında tamamlanacak. Demir La Vida’da ortalama metrekare fiyatları 3 bin 500 lira, konut fiyatları 183 bin liradan başlıyor.

Ukrayna’daki kriz yatırımı dondurdu
Hamit Demir, Ukrayna’da yatırım planlarının olduğunu ancak yaşanan gelişmeler nedeniyle bu yatırımı durdurduklarını açıkladı. Ülkede arsa satın aldıklarını ve burada otel,
AVM ve konut planladıklarını vurgulayarak, “Ancak yaşanan gelişmeler nedeniyle yatırımlarımızı durdurma kararı aldık. Bölgenin sakinleşmesini bekliyoruz” dedi.

Kozyatağı’nda ofis yaptı gayrimenkule adım attı

Anadolu Grubu’nun deneyimini gayrimenkul sektörüne taşıyan ve prestijli ofis projeleri gerçekleştirmeyi hedefleyen Anadolu Gayrimenkul, ilk projesi AND’nin temelini attı.
Kozyatağı’nda bir ofis projesi olarak planlanan AND’nin temel atma töreninde konuşan Anadolu Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, grup olarak bugüne kadar pek çok alanda gerçekleştirdiklerin başarıları 2011 sonunda kurulan Anadolu Gayrimenkul ile inşaat sektörüne taşımayı hedeflediklerini söyledi.
25 katlı A plus bina
Bu hedef doğrultusunda, yeni markaları olan AND ile kente ve doğaya saygılı, prestijli ofis projeleri geliştirmek istediklerini ifade eden Usta, “AND’nin fikir olarak ortaya çıkışından, bugün temelleri atılana kadar olan süreçte en iyisini yaptık. AND, A+ bir ofis binası olarak Kozyatağı’nda yükselecek ve kullanıcılarını iş hayatında zirveye taşıyacak” dedi.
Toplam 74 bin metrekare inşaat alanı ve yaklaşık 36 bin metrekare kiralanabilir alandan oluşan proje 25 katlı A+ ofis binası olarak tasarlandı. 300 metrekareden 2 bin 200 metrekareye kadar ofis alanları bulunan AND, 4 metre kat yüksekliğiyle dikkat çekiyor. Projenin mimarı Alman HPP firması olurken, ana yüklenici ise Tepe İnşaat. AND’de yaşam 2015 yılının ikinci yarısında başlayacak
Enerjide cimri olacak
Tasarruflu bina olarak projelendirilen AND, yüzde 86 oranına ulaşacak verimli kullanım alanına sahip. Projede Amerikan Isıtma, Soğutma ve İklimlendirme Mühendisleri Birliği (ASHRAE) standartlarına göre yüzde 28, TSE’e göre yüzde 40 oranına ulaşacak bir enerji verimliliği söz konusu. Gri su ve yağmur suyunun yeniden kullanımı ile proje genelinde yüzde 49’luk su verimliliğine ulaşılırken, peyzaj sulamada bu oran yüzde 100’ü bulacak.

Müteahhitler Birliği’nin başkanı Yenigün oldu

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) 31. Olağan Genel Kurulu, birliğin Ankara’daki yeni genel merkez binasında gerçekleştirildi. Genel kurulda yapılan seçime tek aday olarak giren Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün TMB’nin yeni başkanı seçildi. Yenigün, 3 yıl başkanlığı yürüten Emin Sazak’tan görevi devraldı.
Mithat Yenigün, Türk müteahhitlerin dünya çapında çok ciddi işler yaptığını vurgulayarak, “Hep birlikte daha büyük başarılara imza atmak için çalışacağız. Yaratacağımız sinerjiyle, sorunlarımızı tek tek aşarak, çok daha güçlü, çok daha etkili, çok daha iddialı bir sektör haline geleceğimizden hiç şüphe duymuyorum” dedi.
Yenigün, aktif işadamı kimliğiyle dikkat çekiyor. Kamuoyunun Fenerbahçe spor Kulübü Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkan olarak tanıdığı Yenigün aynı zamanda DEİK Türk-Katar İş Konseyi Başkanlığı, İnşaat ve Tesisat Sanayicileri İşverenler Sendikası (İNTES) Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği ve Türkiye Turizm Yatırımcılar Derneği (TYD) Üyeliği görevlerini de yürütüyor.

3 yıl görev yapacaklar
TMB’nin 3 yıl görev alacak yönetim kurulu üyeleri şöyle oldu: “Başkan Mithat Yenigün-Yenigün İnşaat; Başkan vekilleri Emre Aykar -Yapı Merkezi, Necati Yağcı-Zafer İnşaat, Adnan Çebi -Makyol, Edip Yenigün-Yenigün İnşaat, Cengiz Köksal-EKO İnşaat; yönetim kurulu üyeleri Burak Talu-Doğuş İnşaat, Ayşen Telemez-Yaşar Özkan, İlhan Adiloğlu-Eser İnşaat, Celal Sever-Cesaş İnşaat, Can Aynagöz -MESA, Selim Bora-Summa İnşaat, Tahsin Bağcı -STFA.”

Ünlüler Quasar Golf Cup’ta kıyasıya yarıştı

Viatrans A.Ş. – Meydanbey Ortak Girişimi’nin İstanbul’un merkezi Mecidiyeköy’de konumlandırdığı Quasar İstanbul projesi, İstanbul Golf Kulübü işbirliğinde ikinci kez düzenlediği Quasar Golf Cup 2014, İş hayatının önde gelen isimlerinin kıyasıya yarışına sahne oldu. Quasar Golf Cup 2014, 26 Nisan Cumartesi günü Silivri Golf Club & Country tesislerinde gerçekleştirildi. Quasar Golf Turnuvası 2014’ün kazananlarına ödülleri ise 27 Nisan Pazar günü Quasar İstanbul La Tente’da düzenlenen özel davetle verildi.
Davette Quasar İstanbul özel ödülünü kadınlarda Esin Başkaya, erkeklerde Raif Bilir aldı.

Mayıs ayına özel yeni kampanya başlatıyor

EgeYapı Group, Kartal’da inşa ettiği Pega Kartal, ‘Beş Beşlik Ödeme Keyfi’ kampanyasıyla Ataşehir’deki Palladium AVM’de yatırımcılarının karşısına çıkıyor.
Pega Kartal’da 1-15 Mayıs tarihlerinde yüzde 5’i peşin ödeyip, kalan miktarın yüzde 5’i 5 ay sonra, yüzde 15’i 15 ay sonra, yüzde 25’i 25 ay sonra ve kalan yüzde 50’si de banka kredisiyle ödenebiliyor.
Kampanyaya ek olarak aynı tarihlerde Palladium AVM’de kurulacak Pega Kartal tanıtım standına gelerek ev sahibi olmak isteyenler 1+1 için 10 bin lira, 2+1 için 20 bin lira, 3+1 ve üstü daireler için de 30 bin lira indirimden yaralanıyor.

Boat Show fuarı için doları 2 TL’ye sabitledi

33. Uluslararası İstanbul Golden Horn Boat Show fuarına sponsor olan Tarlabaşı360, 30 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuar süresince dolar kurunu 2 liraya sabitleyecek.
Boat Show’da 25 metrekarelik bir stantla yer alacak olan Tarlabaşı360, fuar süresince sponsorluk kapsamında çeşitli tanıtım etkinlikleri de düzenleyecek. Fuara teknesiyle katılacak misafirler de Tarlabaşı360’ın misafir tekne pontonunu kullanabilecekler.

Sayfiye’deki daire fiyatları zamlanacak

Rönesans Holding bünyesinde faaliyet gösteren Rönesans Konut’un İstanbul’daki ilk projesi Sayfiye’de lansmana özel fiyat avantajı 5 Mayıs pazartesi gününe kadar devam ediyor. Kartal Yakacık’ta birbiriyle bütünleşik 3 blokta toplam 276 konuttan oluşan Sayfiye’de dairelerin ortalama metrekare fiyatları yaklaşık 3 bin liradan başlıyor. Sayfiye’de daire fiyatları ise 1+1’lerde 185 bin liradan başlarken, 3+1’lerin ise en yüksek satış fiyatı 595 bin lirayı buluyor. Sayfiye’de yüzde 1 KDV uygulanıyor.

Bakan Şimşek emlak Forumu’na katıldı

Kuveyt Türk, prestijli projelerin yer aldığı Kuveyt Emlak Fuarı’nda Türk gayrimenkul şirketlerini ağırladı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de ziyaret ettiği forumda, Kuveyt Türk’ün yanı sıra Kuveyt Türk ana ortağı Kuwait Finance House ile Türkiye’deki diğer iştirakleri Turkapital, İskan Gayrimenkul yer aldı.
Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Türkiye ekonomisinin önemli bir dönüşüm geçirdiğini belirterek, “Bu önemli forumda, Türk firmalar ile yabancı yatırımcıları buluşturuyoruz” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.