Komisyonda arbede

GezeGen GezeGen     10-01-14     Chat Odaları     Komisyonda arbede     465 Defa Okundu

Komisyonda arbede

Komisyonda arbede

Meclis Adalet Komisyonu’nda HSYK’ya ilişkin düzenlemelerin yer aldığı yasa teklifinin görüşmelerinde yumruklaşmaya varan arbede yaşandı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Komisyon Başkanı Ahmet İyimaya’ya, söz isteyen bütün CHP’li vekillerin konuşması gerektiğini söyledi. Altay, “İç tüzüğü ölürüm de çiğnetmem. Benim cesedimi çiğnemeden iç tüzüğü çiğneyemezsiniz. Bütün arkadaşlarım konuşacak” dedi. Altay’a karşılık İyimaya, “Yasanın gerektiği kadar tartışılmaması anlayışında olmam” yanıtını verdi. İyimaya, HSYK temsilcisinin komisyonda bulunmamasını sert bir dille eleştiren CHP’li vekillere karşılık, “HSYK’nın temsili anayasal seviyede çözülmüştür bana göre… HSYK’dan bir arkadaşın çağrılması noktasında bu durumu oylarınıza sunuyorum” diyerek çağrı yaptı. İyimaya’nın oylama kararına tepki gösteren CHP’li vekiller, Komisyon Başkanı İyimaya’nın oturduğu kürsünün önünde toplandı. Bunun üzerine Ak Partili vekiller kürsünün önüne geldi. Yaşanan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. CHP’li vekiller ile Ak Partili vekiller arasında yumruklaşmaya varan arbede yaşandı. Arbedenin ardından Altay, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’i arayıp, can güvenliklerinin olmadığını söyleyerek yardım istedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.