‘Komedi cok güzel bir iş’

GezeGen GezeGen     03-05-14     Magazin, Manşet     ‘Komedi cok güzel bir iş’     398 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
'Komedi mis gibi iş'

‘Komedi mis gibi iş’

Star TV’nin komedi dizisi “Kardeş Payı”nda “Feyyza”yı oynayan Seda Bakan, yeni rolünden yana çok mutlu. Bakan, “Dram oynamaktan sıkılmıştım, komedi teklifi gelmese bu yıl çalışmayacaktım” dedi

“Kardeş Payı”nın çekimleri nasıl gidiyor?
Çok eğleniyoruz. Bazen gülmekten sinirlerimiz bozuluyor. Çünkü yetiştiremiyoruz, sorun oluyor. Konsantrasyonumuzu tam tutup kendimizi yeni bölümleri çekmeye adıyoruz. Çekip, oynarken çok büyük keyif aldığımız bir iş. Maşallah diyelim, nazar değmesin.

“Kardeş Payı”na nasıl dahil oldunuz, teklif kimden geldi?
Bu sezon iyi bir proje gelmedikten sonra dizi yapmayı gerçekten istemiyordum. Belki başka bir iş bile yapabilirdim. Sonra bir gün bilmediğim bir numara aradı. Bir açtım Murat Cemcir. “Bir dizi yapacağız, bir kardeş arıyoruz. Belki bizim kardeşimiz olabilirsin” dedi. Hemen arkasından senaryoyu yolladı, gittim auditiona girdim. Yönetmen Selçuk Aydemir’le ve ekiple tanıştım. Bir hafta sonra “Biz seninle çalışmak istiyoruz” dediler. Şimdi bana “5-6 sezon Feyyza’yı oynayacaksın” deseler seve seve oynarım.

Son dönemde televizyonda ve sinemada komediye yöneldiniz, özel bir sebebi var mı?
Dram oynamaktan çok sıkılmıştım. Komedi oynamak istiyordum. Komedi mis gibi bir iş, hayırlı da bir iş. İnsanların gülmeye ihtiyacı var.

Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın komedi için sizi düşünmelerinin sebebi neydi?
Biz Murat ve Ahmet’le önceden tanışıyoruz. Murat’la benim altı senelik bir geçmişim var. Oyunculuğa ilk başladığımda Murat oyuncu koçumdu. Projelere beni o çalıştırıyordu. O zamanlardan zaten bu rolü yapacağımı biliyordu herhalde. Çünkü normal halimde de insanları güldüren, eğlendiren bir tipim. Murat’ta bunu göz önüne alarak “Bu kız zaten böyle herhalde bunu da oynayabilir” diye düşündü. Ahmet’i de önceden tanıyorum. Sadece Selçuk bilmiyordu bu rolü yapabilir miyim, yapamaz mıyım diye ama sonunda onu da ikna ettim.

“Behzat Ç.”den sonra bu diziyle nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Çok güzel tepkilerin yanında, çok garip tepkiler de alıyorum. Gördüklerinde söylediğim şarkıyı söylemeye çalışıyorlar ya da “Seni de herkes azarlıyor gel” diyorlar. “Behzat Ç.”de “Eda”yken tepkilerini rahat belli edemiyorlardı. Şimdi aksine “Feyyza”yken daha çok içli dışlı olduk. Bu diziyle birlikte bir kıskançlık da çıktı ortaya. Ahmet’le, Murat’ın fanları beni kıskanıyor gibime geliyor. “Bu kız nerden çıkmış?” dediklerini hissediyorum.

‘Tırnaklarımla kazıyıp geldim olduğum yere’

Oyuncu olmasaydınız, ne olmak isterdiniz?
Oyunculuktan başka bir meslek düşünemiyorum. Oyuncu olmasaydım, oyuncu olmaya çalışırdım. Kadere çok inanıyorum. Allah beni böyle yaratmış. Benim çevrem ve ailemin bu sektörle bir ilgisi yok. Şu anki konumuma tamamen tırnaklarımla kazıyarak geldim. O yüzden başka bir şey düşünemiyorum.

Bu kadar emek vererek geldiğiniz noktada eleştirildiğinizde ne hissediyorsunuz?
Eleştiriyi çok seviyorum ve kabul ediyorum. Eleştiri bence çok iyi bir şey ve bunu dostlarımdan duymak da hoşuma gidiyor. Beni ne kadar sevdiklerini ve düşündüklerini anlıyorum. Ama üslup çok önemli. Şuan her şeyi kendim yaptığım için hayatımda olan herkes üslubuna dikkat etmek zorunda. Herkese saygı duyuyorum onlar da bana saygı duysun istiyorum.

“Oynamakta zorlanırım” dediğiniz bir rol var mı?
Bu tarz durumlar olabilir. Audutiona gidip de yapamadığım yüzlerce rol oldu. Ben daha çok yapmaya çalışmayı, çabalamayı seviyorum. Bu işte “Oldum tamam” diyemiyorsun. Hep daha iyisini olabileceğini düşünerek çalışıyorsunuz.

Özellikle canlandırmak istediğiniz bir rol var mı?
Ankara’da Erdal Beşikçioğlu bir tiyatro kurmuştu. Orada “Hayvan Çiftliği” oyununu oynamıştım ve o oyun için bizi 6-7 ay boyunca modern dansı kuran isimlerden Binnaz Dorkip çalıştırmıştı. Kendisi çok başarılı bir dansçı, balerin ve koreograf. Onun hayatını canlandırmak isterim. Ona karşı çok büyük bir hayranlığım var. Çünkü çok renkli bir kişiliği var. Gençken özel hayatı da çok renkli!

Başrolünü oynadığınız “Zaman Makinesi” filmi beklenen ilgiyi göremedi. Bu size ne hissettirdi?
“Zaman Makinesi” bence çok güzel bir filmdi. Orada oynadığım “Yasemin” karakterini çok severek canlandırdım. Ama şimdi çok daha fazla emek vermem gerektiğini düşünüyorum. “Zaman Makinesi”yle ilgili çok büyük hayaller kurdum. Ama film istediğim gibi olmadı. Şimdi bir bütünde istediğim gibi olabilecek filmlere bakmak istiyorum. Daha seçici olmak gerekiyor.

‘Gerçek ağabeyim dizidekiler gibi’

Nişanlınız Ali Erel şuan askerde. O psikolojiyle işinize müdahale ettiği oluyor mu?
Kısa süre sonra dönüyor. Geldiğinde evlenmeyi planlıyoruz. O müzisyen. Tiyatro müzikleri yapıyor. Ankara’da bir ekiple çalışıyor ve aynı zamanda bambaşka bir işi var. Bana hiç karışmıyor. Zaten ikimizin de programı çok yoğun. Birbirimize karışacak değil, destekleyecek şeyler yapmayı istiyoruz, vaktimiz ona yetiyor.

Dizideki gibi bir ağabeyiniz ya da kardeşiniz olsaydı ne yapardınız?
Ağabeyim de Türk standartlarına çok uygun bir ağabeydir. Beni gazetede gördüğü zaman arayıp “Yine gazeteye çıkmışsın, ne iş Seda? Dikkat etmiyor musun?” diye hesap sorar. Yani dizideki ağabeylerime çok yakın bir profili var.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.