Kızlık zarı kendi kendine büyür mü acaba?

GezeGen GezeGen     11-03-14     CinseL YaŞaM     Kızlık zarı kendi kendine büyür mü acaba?     564 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Kızlık zarı kendi kendine büyür mü acaba?

Kızlık zarı kendi kendine büyür mü acaba?

SORU: 25 yaşında nişanlı bir gencim. Çok fazla ileri gitmeden seviştiğimiz bir gün nişanlımın kızlık zarında küçük bir yırtılma oldu, bunu gittiğimiz doktor söyledi. Merak ettiğimiz bu yırtık ileride bize sorun yaratır mı ya da kızlık zarı kendi kendine büyür mü? Nişanlım kanaması olduğunu söyledi. Sizce bu kanama normal mi, ne kadar sürüyor, diktirelim mi?
CEVAP: Değerli okurum, kızlık zarı çocuk mu ki gün geçtikçe büyüsün! Ayrıca bu telaşınız niye! Nişanlı değil misiniz, evlenmeyecek misiniz, zar olsa ne olur olmasa ne olur! Kızlık zarını diktirmek istemeniz niye! Bu ne yaman çelişki böyle!
Penisimin küçük olduğunu düşünüyorum, büyür mü?
SORU: Merhaba yaşım 24. Penis boyum 13. Bunun küçük olduğunu düşünüyorum ve büyütmek istiyorum. Bana ne tavsiye edersiniz? Böyle birşey mümkün mü? Bir de testislerimden biri diğerini göre biraz büyük. Ne olabilir?
CEVAP: Değerli okurum, penis boyun yeterli, herhangi bir büyütme operasyonuna gerek yok. Yumurtalıklardan birinin diğerine göre büyük olması normal olabileceği gibi bazen bazı rahatsızlıkların (yumurtalıkda su toplanması gibi) bulgusu da olabilir. Muayene edilerek anlaşılır.
Penisimde eğrilik var, ilişkiye engel olur mu?
SORU: Penisimde hem sola hem de yukarıya eğrilik var. Penil doppler çekimi yapıldı ama peyroni nodülü bulunamadı. Bu durum cinsel ilişkiye girmemi engeller mi? Psikolojim çok kötü. Bana en kısa zamanda cevap verebilirseniz, çok memnun olurum. Teşekkürler.
CEVAP: Değerli okurum, penil eğrilik durumlarında, cerrahi bir müdahale kararı temel olarak kişinin penisindeki eğrilik derecesine göre verilir. Eğrilik eğer cinsel ilişki kurmana engel olacak derecede ise operasyon ile düzeltmek gerekir. Buna ancak muayene sonucuna göre karar verilir.
Mikroenjeksiyonun ikinci de başarı şansı nedir?
SORU: Doktor hanım, 42 yaşındayım. Daha önce bir kez mikroenjeksiyon denedik. Fakat sonuç alamadık. Psikolojik olarak çok etkilendim. Bir daha denersek ve aynı sonuç olursa çok üzüleceğim. Benim merak ettiğim, acaba bunun bir ortalaması var mıdır? İkinci kez denemede başarı şansı artar mı?
CEVAP: Değerli okurum, başarı oranı ikinci denemede birincisi ile aynıdır ve 42 yaş için % 15 civarındadır. Bu tedavilerde hastanın psikolojisi çok önemlidir, sen ne kadar rahat olursan, tedavin o oranda başarılı olur. Kendini tedavi öncesi % 15 başarıya alıştırırsan tedavi dönemini ve sonrasını daha rahat geçireceğine inanıyorum.
Test sonucu negatif çıktı ama yine de endişeliyim!
SORU: Merhaba Figen hanım, benim korunmasız bir ilişkim oldu. Endişelendiğim için 3 ay sonra Eliza testi yaptırdım. Negatif çıktı ama yine de korkuyorum. Bir daha test yaptırmam gerekir mi? Teşekkür ederim.
CEVAP: Korunmasız girilen ilişkilerde her zaman hastalık riski vardır. Bu yüzden dikkatli olman gerekir. Testi 3. ayda yaptırmışsın negatif çıkmış, 6. ayda bir daha tekrar etmende fayda var.
Testis kanseri ultrasında belli olur mu?
SORU: Merhaba Figen Hanım, testis kanseri ultrasonda belli olur mu? Kist çıkmadı, yumurtada sertlik var, ne olabilir?
CEVAP: Değerli okurum, testis kanseri tanısı, muayene, testis ultrasonografisi ve kan tahlilleri ile konulur. Testiste kitle olması benim için aksi ispat edilene kadar tümördür. Testis tümörlerinde zamanın çok önemi vardır, eğer testiste kitle hissediyorsan hemen bir üroloji uzmanına görünmelisin.
S harfi gibi kıvrımlı, bordo renkli bir damar belirdi!
SORU: Merhaba Figen Hanım, ben 27 yaşındayım. 1 yıldır sol testisimin üzerinde 3 cm uzunluğunda, S harfi gibi kıvrımlı, bordo renkli bir damar belirdi. Pek fazla ağrı veya başka bir etkisi yok, sadece 3-4 gün kendimi tatmin etmezsem hafif bir ağrı oluyor. Acaba varikosel olabilir mi? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
CEVAP: Değerli okurum, anlatmış olduğun bulgular gerçekten de varikosel gibi görünüyor. Sol tarafta olması ve damarı hissetmen öncelikle varikoseli ilk planda düşündürüyor. Bir üroloji uzmanına görün ve spermiogram testi yaptır, eğer bunda bir anormallik var ise ufak bir operasyon geçirmen gerekebilir.
Spermimi yuttu, telaşlandı, sperm neden oluşur?
SORU: Sevgili Figen Hanım. İlişkimiz sırasında kız arkadaşım benim menimi yuttu telaşlandı. Fazla cinsel bilgimiz yok. Sorun olur mu? Sperm neden oluşur? Merak ediyoruz. Bizi bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler…
CEVAP: Değerli okurum, partnerinin semeni (meni) yutmasında tıbbi bir sakınca yoktur. Semen sperm hücreleri ve bu hücreleri besleyen sıvıdan oluşmaktadır. Ama yine bir dahaki sefere yutmamaya çalışırsa daha iyi olur.
Vajen neden sperm öldürücü antikorlar üretir?
SORU: Merhabalar doktor hanım, vajenin sperm öldürücü antikorlar üretmesinin sık cinsel ilişkiye girmeyle bir ilgisi var mıdır? Bu konuda sizden bilgi rica ediyorum. Acele cevap verirseniz çok sevenirim.
CEVAP: Değerli okurum, vajende üretilen anti sperm antikorlarla cinsel ilişki sıklığı arasında bir ilişki olduğunu gösteren kontrollü çalışmalar yoktur. Ama antikor üretimini oluşturan mekanizma cinsel ilişkiyle harekete geçtiğinden sık cinsel ilişkisi olanlarda bu tür bir oluşumun görülme sıklığı yüksek olabilir.
Kanamam azdı ve kahve renkliydi, neden acaba?
SORU: Merhaba, ben 22 yaşında bir bayanım. 2 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum. Geçen ay hap bitiminde adet oldum. Fakat kanama kahverengi gibi ve azdı. Yani kan gibi sıvı değildi. Kanama 4 gün sürdü. Bunun nedeni hapı yeni kullandığım için hormonların değişmesinden midir? Vereceğiniz yanıt için şimdiden çok teşekkür ederim.
CEVAP: Değerli okurum, vücudun doğum kontrol hapına alışana kadar ufak tefek kanama değişiklikleri olabilir. Kanama süren ise normal görülüyor. Sürekli devam ederse endometrial polip ya da over kisti yönünden araştırılmak üzere bir jinekologa başvurman iyi olur.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.