Kış turizmine ‘maket’li tanıtım

GezeGen GezeGen     01-02-14     Ekonomi     Kış turizmine ‘maket’li tanıtım     347 Defa Okundu

Kış turizmine ‘maket’li tanıtım

Kış turizmine ‘maket’li tanıtım

Ziyaretçiler, bir anda kendilerini “salon atmosferinden uzakta”, küçük dağ, pist, otel, şehir maketleri arasında bulabiliyor

Çünkü bu yıl ilk kez fuarda Türkiye’nin kış turizmine uygun şehirlerinin tanıtılması amacıyla özel bir salon açılmış. Bu yüzden de söz konusu salonda Bursa’nın Uludağ’ı ve Erzurum’un Palandöken’inin yanında, Bolu, Erzincan, Isparta, Kayseri, Kastamonu, Antalya, Bitlis, İzmir, Ağrı, Kocaeli, Bingöl, Gümüşhane, Kars illerinin kış turizmine elverişli merkez ve tesislerinin tanıtımı da yapılıyor.

trong>Her şeyin başı sağlık!
EMITT’teki bir diğer ilk de, “sağlık salonu.” Küçük bir konsorsiyum tarafından oluşturulan ve organize edilen alan, “fuar içinde fuar” olarak niteleniyor. Konsorsiyum üyesi Yunus Ete, Türkiye’den yurtdışına tedavi için gidenlerin tersine, tüm dünyadan tedavi için Türkiye’ye gelenlerin sayısını artırmak amacıyla bu salonun oluşturulduğunu söylüyor. Salonda hastaneler, klinikler, sağlıklı yaşam ve termal-spa merkezlerinin yanı sıra tıbbi ve sağlığa yönelik teknolojik ürünler tanıtılıyor. Ne de olsa her şeyin başı sağlık ve bu salon bir hayli “sağlıklı” görünüyor.

18 yıllık çabayla getirildi!
EMITT’e katılan ülke sayısı her yıl artıyor. Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın’a göre bu yıl “yüksek steplerin ülkesi Moğolistan”, “dünyanın zirvesi Nepal”, “görkemli tapınakların ülkesi Kamboçya”, ilk kez katılan ülkelerden.
Türkiye’ye pek uzak olan bu ülkeler, doğal, kültürel ve tarihi özellikleriyle Türk tatilcisinin tercih listesine girmeyi arzuluyor. Aydın, bu ülkelerin fuara katılımlarının kolay olmadığına da dikkat çekmeden edemiyor. “Nepal’in tam 18 yıldır peşindeydim. Ancak bu yıl getirdim. Bunda Türk Hava Yolları’nın başlattığı uçuşların da payı var. Bu onları motive etti” diyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.