Kırım’da 189 askeri noktada Rusya bayrağı dalgalanıyor

GezeGen GezeGen     24-03-14     Dünya     Kırım’da 189 askeri noktada Rusya bayrağı dalgalanıyor     444 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Kırım’da 189 askeri noktada Rusya bayrağı dalgalanıyor

Kırım’da 189 askeri noktada Rusya bayrağı dalgalanıyor

Ukrayna’ya bağlı Kırım’ın ilhak referandumuyla Rusya’ya katılmasının ardından Rus ordusu yarımadada askeri kontrolü neredeyse tamamen ele geçirdi.

Dün Rus Savunma Bakanlığı “Rusya Federasyonu’nun bayrağı Kırım Cumhuriyeti içerisinde; Ukrayna askeri güçlerine ait 189 birlik ve askeri kurumda göndere çekildi” açıklamasını yaptı. Önceki gün Sivastopol yakınlarında Rus tanklarıyla ele geçirilen Belbek askeri üssünün kumandanı Yuliy Mamchur’un Rusya yanlısı milisler tarafından sorgusu devam ediyor. Ukrayna’nın Geçici Devlet Başkanı Oleksandr Turçinov, Albay Mamchur’un serbest bırakılması için çağrıda bulundu. Ukrayna muhalefetinin önde gelen liderlerinden Vitali Kliçko ise Albay’ın Rus askeri cezaevine atıldığını öne sürdü.

Kırım açıklarında halen Ukrayna bayrağı taşıyan ender askeri gemilerden olan Slavutich de kıyıya çekilerek boşaltıldı. Feodosia’daki Ukrayna donanmasına ait üste ise Rus askeri güçlerine teslim olmak için Ukraynalı askerlerin müzakereleri sürdüğü belirtildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.