Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırı

GezeGen GezeGen     08-04-14     Chat Odaları     Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırı     527 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırı

Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırı

Meclis’te şok saldırı! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Meclis’te yumruklu saldırıya uğradı.
Saldırganın iki yumruğu Kılıçdaroğlu’nun yüzüne geldi.
Kılıçdaroğlu’na saldırıda bulunan kişinin Orhan Övet olduğu belirtildi. Polisin anlatımına göre, tam bir suç makinesi. Tehdit, şantaj, yaralama, mekana zorla girme gibi nedenlerden dolayı hakkında 26 sabıka kaydı çıktı. İlk ifadesinde “Gıcık oluyorum, vatan haini olarak görüyorum” dedi. İşte bugün yaşananlar

30 Mart yerel seçim sonrası BDP ilk grup toplantısını HDP’ye bıraktı. Kürsüde HDP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel vardı. Tuncel, grup toplantısını bitirmek üzereyken Ağrı’da Ak Parti ile başa baş seçim mücadelesi veren Sırrı Sakık, Diyarbakır Milletvekili Altan Tan grup salonundan çıkmak için kapıya yöneldi.

Sakık’la sohbet etti

Kapı önünde Sakık ve Tan’la kısa sohbetin ardından Tuncel konuşmasını tamamladı. Kapının açılması ile birlikte salondan ilk çıkanlar Sakık, Tan ve ben oldum. BDP ile CHP’nin grup toplantı salonu aynı koridor üzerinde olduğu için, karşıda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu belirdi. Kılıçdaroğlu’nun yanında CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ve korumaları vardı. Sakık ve Tan salonun ortasında Kılıçdaroğlu ile karşılaşınca el sıkışıp hal hatır sordu. Bu sırada Kılıçdaroğlu Ağrı’da seçimin iptali nedeniyle Sakık’a ‘geçmiş olsun’ dedi.

İŞTE SALDIRI ANI

Uçan yumruk

Kalabalık partili grubun tezahüratları eşliğinde CHP grup toplantı salonuna ilerleyen Kılıçdaroğlu, saldırıya uğradı. Etrafının korumalar tarafından kuşatılmasına rağmen kahverengi montlu, kirli sakallı bir kişi bu sırada fotoğraf çekmeye çalışan DHA muhabiri Ümit Kozan’ın sırtına basarak ayağı yerden kesilen saldırgan, Kılıçdaroğlu’nun yüzünün sağ tarafına ard arda iki yumruk vurdu. Kılıçdaroğlu sendeleyerek akra üstü yere düşer gibi oldu ama korumalar düşmesine izin vermedi.

Korumalar dövdü

Bu sırada korumaların bir bölümü Kılıçdaroğlu’nu korumaya çalışırken bir kaç koruma saldırganın üzerine atılarak yere yıktı. Bu sırada korumaların saldırganı linç edercesine dövdükleri görüldü. Bu sırada Meclis’te görevli polis memurları saldırganı korumalardan kurtarmak için olağanüstü çaba gösterdi. Salonda kısa süreli bir arbede de yaşandı.
Korumaların saldırganı etkisiz hale getirdikten sonra dövmeye devam etmesi üzerine araya Sırrı Sakık girdi ve Meclis’te görevli polis memurlarının yardımı ile saldırgan BDP grubuna alındı. Bir süre burada bekletilen saldırgan, milletvekillerinin kullandığı tünelden polis tarafından kaçırıldı.
Kılıçdaroğlu’na saldıran kişinin saldırı için yol güzergahında bir süre beklediği ve saldırı noktasını önceden belirlediği anlaşılıyor. Saldırı anında Kılıçdaroğlu’na rahat ulaşması için kalabalık grubun en önde olması bunu ispatlıyor.

Kılıçdaroğlu’ndan ilk açıklama

SALDIRGANIN KİMLİĞİ ORTAYA ÇIKTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Meclis’te yumruklu saldırıda bulunan kişinin kimliğinin Orhan Övet olduğu belirtildi. Saldırgan Orhan Övet. 1986 Erzurum Yakutiye doğumlu. Ankara Elmadağ’da yaşıyor. Polisin anlatımına göre, tam bir suç makinesi. Tehdit, şantaj, yaralama, mekana zorla girme gibi nedenlerden dolayı hakkında 26 sabıka kaydı çıktı. Salı günü, Meclis’te grup toplantıları olduğu için rahatça girebilmek için bu günü seçmiş.
CHP takipte

CHP milletvekilleri Aydın Ayaydın ile Malik Ecder Özdemir, saldırı olayını takibe aldı. Saldırgan Demiryolları Hastanesi’ne götürülerek kan tahlili yapıldı. Uyuşturucu ve alkol alıp almadığı kan tahlili sonucu belli olacak. Aydın Ayaydın’ın aldığı bilgiye göre ise, 55 sabıka kaydı var. Bu kayıtlardan biri 2005 yılında uyuşturucudan. 2012 yılında yaralama olayına karışmış. Saldırgan Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgulanıyor. Saldırgan,. Meclis’e, “CHP grubunu izlemeye geldim” diyerek girmiş.

İŞTE İLK İFADE

Saldırganın karakoldaki ifadesinde, kendisini Alperen Ocakları’na yakın biri olarak gördüğünü belirttiği kaydedildi. Saldırgan ilk ifadesinde özetle, “Kılıçdaroğlu’nun politikalarını beğenmiyorum. Vatan haini olarak görüyorum. Kendisine gıcık oluyorum. Eylemi de bunun için yaptım” dedi.

SAKIK: MERHABALAŞIRKEN SALDIRI OLDU

BDP Muş Millitvekili Sırrı Sakık, ” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdçraloğu ile merhabalaştık. O sırada saldırı oldu. Bizden değil” diye konuştu.

AK PARTİ’DEN İLK AÇIKLAMA
“Yapılan saldırıyı kınıyoruz. Olayın bir an önce aydınlatılarak faillerinin yüce yargıya teslim edilmesini diliyor; bu saldırıyı aynı zamanda demokrasiye, fikir özgürlüğüne yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.