Kendinizi iPad’le Manken Yapın

GezeGen GezeGen     09-04-14     TeknoLoji     Kendinizi iPad’le Manken Yapın     427 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Kendinizi iPad'le Manken Yapın

Kendinizi iPad’le Manken Yapın

Görsel düzenleme denince akla gelen yegâne firma Adobe, bir ürününü daha mobil platforma taşıdı.

Özellikle fotoğraflar için kullanılan, dijital görüntüleri pek çok yolla düzenleyebilen Lightroom, artık iPad’de. Adobe’un son dönem çok aktif kullandığı bulut hizmetinden de yararlanan uygulama, aynı dosya üstündeki masaüstü ve mobil düzenlemeleri de senkronize ediyor.

Ürün müdürlerinden Tom Hogarty’nin ifadesine göre tek başına kullanılmaktan ziyade masaüstü tecrübesini mobile genişletmeyi amaçlayarak yazılan uygulama, Adobe’un Smart Preview teknolojisini de kullanarak ham dosyanın esnekliğini, %2-3 arası ham dosya boyutunda sağlayabiliyor.

Mobil cihazlar ve özellikle iPad’de sıklıkla gördüğümüz jest-bazlı kontroller de programda mevcut: Örneğin üç parmakla dokunarak önce/sonra arası geçiş yapabilir ya da iki parmak dokunuşuyla metadatayı görebilirsiniz. Uygulama, masaüstü kadar geniş araç yelpazesine sahip olmasa da, azımsanmayacak bir esnekliğe de sahip.

Ücretsiz olarak indirilebilen Lightroom, Adobe’un Photoshop Photography Programında ücretli üyelik gerektiriyor (aylık 9.99$). Creative Cloud üyeleri de programa erişebilirler.

Yılın devamında iPhone sürümünün de geleceği açıklandı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.