Kendilerine ‘en uygun’ işi kurdular

GezeGen GezeGen     01-02-14     Ekonomi     Kendilerine ‘en uygun’ işi kurdular     289 Defa Okundu

Kendilerine ‘en uygun’ işi kurdular

Kendilerine ‘en uygun’ işi kurdular

Nihan ve Çağlar Erol, internette girişimcilikte öne çıkan iki isim. Enuygun.com’la finans ve seyahatte en uygun fiyatı bulmayı sağlıyorlar

Türkiye’de internet girişimcileri farklı alanlarda farklı başarı hikayelerine imza atıyor. Fiyat karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un kurucuları Çağlar Erol ve Nihan Çolak Erol da bunlar arasında.
Evli olan iki girişimci, beraber başarı hikayesi yazıyor. Her ikisi de Boğaziçi Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi aldı. Büyük birkaç firmada çalıştıktan sonra genç yaşta online networking sitesi cember.net’le girişimciliğe adım attılar. Cember.net’i, 2008 yılında Alman Xing firmasına satınca ikinci internet girişimlerini devreye aldılar.

Fiyat karşılaştırması
Nihan Erol, “Enuygun.com’u kurarken amacımız, kullanıcılarımızın birçok farklı alanda kendileri için en uygun fiyat seçeneklerini rahatça bulmalarını sağlamaktı. Özellikle seyahatte ve finansal hizmetlerde bu alanda büyük bir ihtiyaç olduğunu farkettik. Zamanla ciddi bir büyüklüğe ulaşmayı öngörerek yola çıktık” diye anlatıyor.
Erol, “Enuygun.com her ay yüzbinlerce kullanıcısına farklı alanlarda tasarruf ettiren, Türkiye’nin en iyi bilişim altyapılarından birine sahip bir site. En çok finansal ürün karşılaştırma servisimizle biliniyoruz. Türkiye’nin önde gelen bankalarının kredi seçeneklerini karşılaştırıyoruz. Seyahat, sigorta, internet, GSM karşılaştırma gibi alanlarda da hizmet sunuyoruz” diyor. Çağlar Erol ise, Enuygun.com’un ikinci girişimleri olduğunu ve bu nedenle kolay ilerlediklerini belirterek, “Ama ilk işimizi kurduğumuzda bu kadar şanslı değildik. Ailemizde hep maaşlı işlerde çalışanlar vardı. Kendi işimizi kurduğumuzda bilgi ve yönlendirme konusunda ciddi sıkıntı yaşadık. 2005’te internet de bu kadar gelişmiş değildi. Oldukça zorlu ama eğitici bir süreç yaşadık” diye konuşuyor.

Büyüme hızı sürecek
Çağlar Erol, geçen beş yılda sürekli bir büyüme grafiği çizdiklerini ve TOBB’un AllWorldNetwork’le birlikte yaptığı Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri sıralamasında 26. sırada yer aldıklarını aktardı. 2014’te de aynı büyüme hızını sürdürmeyi hedefliyorlar.
Özellikle uçak bileti ve otel karşılaştırmasında büyüme hızlarını daha da artırarak internet üzerinden seyahat alışverişi yapan milyonların kendilerine en uygun uçak biletini ve oteli hızla ve güvenle bulmalarını sağlamayı istiyorlar. Çalışmaları sürüyor.

İş hayatı maraton koşusu
Nihan Erol, başarının sırrını da “İş hayatı maraton koştuğumuz bir oyun. Ve bu maratonda başarılı olmak için bazen depar atmanız, bazen yavaşlamanız ama tüm enerjinizle, başka hiçbir şeye dağılmadan koşmanız gerekiyor. Ben işimi çok seviyorum ve Enuygun.com ekibi ile birlikte aştığımız her sorunda, kırdığımız her rekorda, aldığımız her müşteri memnuniyeti e-postası’nda işime bir kez daha aşık oluyorum” diye anlatıyor.

Melek yatırımcılığa soyundu

Nihan ve Çağlar Erol, Enuygun.com’u hayatlarının projesi olarak görüyor. Ancak onların yatırımcı kimliği de bulunuyor. Bu konuda şu bilgiyi veriyorlar: “Şu an Türkiye’de, ABD’de ve Ortadoğu’da 10’un üzerinde internet girişimine ‘Melek yatırımcı’ seviyesinyatırım yapmış durumdayız. Bunların da bazılarını aktif olarak destekliyoruz. Yeni girişim fikirleri ya da başlamış işler geliyor bize. Amacımız bu alandaki deneyimimizle işi kendimiz yapmasak da yapabilecek kişilere destek olarak ülkemizde ve bölgemizde çok başarılı internet girişimlerinin hayata geçmesini sağlamak.”

Teknoparkta örnek oldug>

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark’ı, Libya, Makedonya ve Azerbaycan’da kurulacak teknoparklara örnek model olacak. Ayrıca YTÜ, üniversite sanayi işbirliğinde başarılı bir işbirliğine de imza attı.
YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, “Libya, Makedonya ve Azerbaycan’da kurulacak teknoparklara sahip olduğumuz know-how’ı aktarmanın yanı sıra örnek model olacağız. Üniversite-sanayi işbirliğinin en başarılı örneklerinden birisini hayata geçirdik” dedi.
Ayrıca YTÜ ile Uyumsoft arasında, üniversite- sanayi işbirliği kapsamında ‘Proje Yönetimi’ ve ‘Proje Danışmanlığı’ konularında düzenlenecek online eğitimler için imza töreni gerçekleşti. Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder, Ar-Ge ağırlıklı yazılım ve danışmanlık firması olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, “Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışından binin üzerindeki öğrenciye ve çalışana eğitim verdik. YTÜ ile işbirliğiyle, bilgi birikimi ve deneyimi, daha fazla kişiye anlatabileceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.