KEDİLİ PASTA TARİFİ ( Dadassohbet.Com )

GezeGen GezeGen     19-01-14     yemek tarfileri     KEDİLİ PASTA TARİFİ ( Dadassohbet.Com )     477 Defa Okundu

KEDİLİ PASTA TARİFİ

KEDİLİ PASTA TARİFİ

KEDİLİ PASTA

2 tane sade pandispanya keki
2 paket beyaz krem şanti
1 paket pembe krem şanti
1 paket 3 dk puding muzlu
2 adet muz
1 adet büyüklerinden milkanın tablet çikolatası
bonibon
pişmaniye
2 litre süt
şeker

Kedili Pasta Tarifi ve Yapılışı

Taban keklerimizi resimde görüldüğü gibi kesiyoruz. Sütün içine az şeker koyup karıştırdıktan sonra keki ıslatıyoruz. 3 dakikalık pudingi tarife göre çırpıyoruz. 1 paket beyaz krem şantiyide tarife göre çırpıyoruz. Krem şantinin içinden 1 yemek kaşığı ayrı bi kaba alıyoruz gerisini pudingin içine koyuyoruz ve karıştırıyoruz. Kekimizin arasına sürüyoruz. Üzerine muz dilimleyip onları da diziyoruz. Tablet çikolatayı çok ufak parçalara bölüp onlarıda diziyoruz. Üst kekimizi yerleştiriyoruz. Üst kekimizi de sütle ıslatıyoruz. Üstüne kalan 1 paket krem şantiyi ve 1 kaşık ayırdığımız krem şantiyide katıp üstüne yayıyoruz. Heryerini kaplıyoruz. Pastamızın serviz yapılmasına yakın pişmaniyeyi koyuyoruz. Pembe krem şantiyle kulak kısmını burnunu ve göz çevresini geçiyoruz. Gözlere bonibon yerleştiriyoruz. Normalde van kedisi gibi bi gözü yeşil bi gözü mavi olması lazım ama benim bonibonumun içinden mavi çıkmadı:) Bu pastayı mutlaka 1 gece buzdolabında bekletin. Afiyet olsun

NOT: Eğer pastayı daha sonra kesecekseniz pişmaniyesini servise yakın zamanda koyun pişmaniyesiz buzdolabında tutun. Pasta çok durunca pişmaniyeler sönüyor. Yarım saat kala yapabilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.