Kazlıçeşme’deki dev araziye 4.24 milyar liralık teklif

GezeGen GezeGen     16-01-14     Ekonomi     Kazlıçeşme’deki dev araziye 4.24 milyar liralık teklif     383 Defa Okundu

Kazlıçeşme'deki dev araziye 4.24 milyar liralık teklif

Kazlıçeşme’deki dev araziye 4.24 milyar liralık teklif

Emlak Konut GYO’nun Kazlıçeşme’de satışa çıkardığı 111 bin metrekarelik arazinin yeni sahibi Özak-Yenigün-Delta ortaklığı oldu.

Emlak Konut GYO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket portföyünde önemli bir yere sahip olan Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki 111 bin 262 metrekarelik arsa ihalesini Özak Gayrimenkul, Yenigün İnşaat ve Delta Proje İnşaat iş ortaklığı en yüksek teklifi verdi.

Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı yöntemi ile düzenlenen ihalede 4 milyar 240 milyon liralık bir teklif sunan iş ortaklığı, şirket payı olarak Emlak Konut GYO’ya yüzde 37’ye karşılık gelen 1 milyar 568 milyon 800 bin lira verecek.

İSTANBUL’DA PROJE GELİŞTİRİLEBİLECEK EN BÜYÜK ARSA

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki arsa ihalesine ilişkin, ihalenin ülke ekonomisi, istikrarı ve inşaat sektörüne yatırımcıların güveninin en büyük göstergesi olduğunu kaydetti.

Kurum, Zeytinburnu Kazlıçeşme arsasının İstanbul’da proje geliştirilebilecek en büyük metrekareli arsa olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Kazlıçeşme ihalesi için Aralık ayında yaptığımız ilk oturum büyük ilgi gördü. Pek çok büyük firmanın katıldığı ihaleye 8 teklif aldık. İhalenin ikinci oturumuna 7 firma katıldı, üç firma çekilme kararı aldı. Oldukça çekişmeli geçen bir oturum oldu. 111 bin metrekarelik arsa için en yüksek teklifi Özak, Yenigün ve Delta İnşaat iş ortaklığı yaptı. Emlak Konut tarihinde en yüksek teklif alınan ihale olduğunu söyleyebiliriz. Bu ihale ülke ekonomisi, istikrarı ve inşaat sektörüne yatırımcıların güveninin en büyük göstergesidir. 2014’te Türk inşaat sektörünün büyüyerek yoluna devam edeceğine inanıyoruz.”

225 bin metrekarelik inşaat alanı

Ticaret ve konut, turizm ve ticaret, dini ve eğitim tesis alanlarını kapsayan taşınmazların inşaat alanı 225 bin 906 metrekare. Projenin konut alanlarında emsal 2, turizm alanında 2,5, dini tesis alanlarında ise 1,5 olarak belirlendi.

Tarihi Kent Merkezi Görünümünü (Siluetini) Etkileyen Alanlarda Olumsuz Yapılaşma Koşullarının Engellenmesine Yönelik 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylan ve 70 metre olarak belirlenen proje, İstanbul siluetine olumsuz bir etkisi olmayacak şekilde planlandı.

Projenin ticaret ve konut olarak belirlenen arsa alanında iş ve alışveriş merkezleri, toptan ve perakende ticaret, ofis, büro, konut, rezidans, özel sosyal ve kültürel tesisler yer alabilecek. Turizm+ticaret alanında otel, motel, apart otel, iş ve alışveriş merkezleri, toptan ve perakende ticaret, ofis, büro, sosyal ve kültürel tesisler, sinema, özel eğitim tesis alanı, özel sağlık tesis alanı inşa edilecek.

Eğitim alanında ise kreş, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları yer alacak.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.