Karşınızda boynu bükükler yok

GezeGen GezeGen     12-05-14     Chat Odaları, Manşet     Karşınızda boynu bükükler yok     419 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Karşınızda boynu bükükler yok

Karşınızda boynu bükükler yok

TBB Başkanı Feyzioğlu, dün de Başbakan Erdoğan’ın hedefindeydi. Erdoğan, Feyzioğlu’na ‘Yassıada günleri geçti. Menderes’in akıbetiyle sinen, korkak başbakanlar yok’ dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu’nun Danıştay töreninde konuşma yetkisi olmadığını belirterek, bu toplantıları bir usule bağlayacaklarını açıkladı ve Feyzioğlu’na “Tövbe tövbe sen kimsin ya” dedi. Ak Parti’nin Afyon kampının kapanışında konuşan Erdoğan, şu mesajları verdi:
KORKAK BAŞBAKAN YOK: Seçkin bir zümrenin, parmağını sallayarak bize ya da aziz millete kibirle ders verme dönemi kapandı. Herkes haddini, konumunu, sınırını bilecek. Karşınızda boynu bükükler yok. Haklı öfkesini içine atacak mağdurlar yok. Yassıada günleri geçti. Menderes’in akıbeti ile korkutulan sinen korkak başbakanlar da yok. Baro başkanı çıkıyor 15 dakika konuşması söylenmiş 1 saat konuşuyor. Devlet protokolünde böyle şey olamaz. İnsanda nezaket olur.
YATIYOR KALKIYOR Berkin Elvan: 5 milyar Van’a yatırım yaptık. Bundan haberin var mı senin ya. Kiracıya al sana ev, deme mecburiyetimiz yok. Artık konteyner kentler boşaltılıyor. 67 aile boşaltmak istemiyor. CHP, BDP istismar ediyor. Danıştay kürsüsünden ölümler üzerinde istismar yapmaya çalışıyor. Yatıyor kalkıyor Berkin Elvan. Yüzünde maskesi, elinde sapanı, cebinde patlayıcılar. Ekmek almaya sapanla mı, patlayıcıyla mı, maskeyle mi gidilir? Terör örgütü Burak Can’ı şehit ediyor, ondan bahsetmiyor.
DEDESİNİN İMZASI İDAMDA: 3 idamla ilgili Turan Feyzioğlu’nun da ismi var. Sen önce bunun hesabını ver. Bu yüzsüzlüktür. Menderes idam edilirken dede, babaları ile oradaydı.
OĞUZ ATAY’A REFERANS: Rahmetli Oğuz Atay, onları yani bizleri “tutunamayanlar” olarak tarif etmişti. Hiçbir ayrım yapmadılar. Elit bir zümre, Türk demeden, Kürt demeden, Alevi-Sünni demeden, halk yığınlarına karşı sürekli bir kibir sergilemişti.
CADI AVI YANITI: Cadı avı bu ülkeye ihanet edenlerin bir yerden alınıp başka yere atanmasıysa evet, bu cadı avını yapacağız bunu da bilin. Sütü karışmış bu pis suyu kaynatarak moleküllerine ayırarak stebil edeceğiz. Partimiz içine nifak tohumları sokmak isteyenler olacaktır. Birileri çatı aday koyacağız diyorlar. Pensilvanya’daki akıl hocaları bu tarife uyuyor ama üniversite mezuniyeti yok.

Cezalar ciddi oranda artıyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, afyonkarahisar’da, NG Güral Hotel’de düzenlenen “Anneler Günü Sevgi Buluşması” programında, sevgi evlerinde kalan çocuklarla bir araya geldi. Erdoğan, kadın ve çocuklara yönelik şiddet ve istismarla ilgili “Cezaları ciddi manada artıran bir yasa tasarısı olacaktır. Böyle bir kapıdan gir, öbür kapıdan çık yok. Düzenlemeyi Meclis’e pazartesi günü gönderiyoruz” dedi.

PERDE ARKASI
Köşk’te tüm yetkileri kullanırım
Ak Parti kampında milletvekillerine Köşk’e çıkacağına yönelik mesajlar vererek veda eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basına kapalı oturumlarda da Cumhurbaşkanı’nın yetkilerine yönelik net söylemlerde bulundu.
Erdoğan, milletvekillerinin başta Köşk seçimi olmak üzere sorularını yanıtladı. Yaklaşık 30 milletvekili Erdoğan’a AK Parti’nin geleceği ve politikalarına yönelik sorular sordu. Köşk’e çıkması halinde ülkenin geleceğini ilgilendiren konularda aktif olacağını ve bütün yetkileri kullanacağını belirten Erdoğan’ın, “Halkın seçtiği cumhurbaşkanı daha öncekiler gibi olmaz. Yürütmenin başı olarak halkın seçtiği cumhurbaşkanı bütün yetkileri kullanır. Ben de Köşk’e çıkarsam bütün yetkileri kullanırım. Protokol cumhurbaşkanı olmam. Bu seçimlerde cumhur, ‘başkanını’ seçecek” dediği öğrenildi. Erdoğan Köşk’e çıkması halinde Ak Parti ile ilişkisini koparmayacağını belirterek partili cumhurbaşkanı olacağı mesajı verdi.
Bazı milletvekilleri Erdoğan’ın Köşk’e çıkması halinde ANAP’ın düştüğü duruma düşebileceklerini belirterek, yeni Başbakan’ın Yıldırım Akbulut gibi olmamasını istedi. Milletvekilleri “Siz giderseniz ANAP sendromu yaşanabilir. Önlem almamız lazım. Başbakan, Akbulut gibi olmamalı” dedi. Erdoğan’ın “Bizde öyle olmaz. Biz ANAP’tan çok farklı bir partiyiz. Her şeyimiz farklı. Millet bizimle. Yönetim biçimimiz de farklı. ANAP ile AK Parti’yi kıyaslamak doğru olmaz” dediği öğrenildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.