Kaçırılmak istenen Türk uçağında korsan etkisiz hale getirildi

GezeGen GezeGen     07-02-14     Chat Odaları     Kaçırılmak istenen Türk uçağında korsan etkisiz hale getirildi     384 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Kaçırılmak istenen Türk uçağında korsan etkisiz hale getirildi

Kaçırılmak istenen Türk uçağında korsan etkisiz hale getirildi

Kharkov-İstanbul seferini yapan uçak, üzerinde bomba olduğunu söyleyen bir yolcu tarafından Soçi’ye yönlendirilmek istendi. Korsanın kokpite girmesini engelleyen pilotlar, uçağı Sabiha Gökçen Havalimanı’na indirdi. Uçak güvenlik bölgede bekletilirken, saldırganın ikna edilerek etkisiz hale getirildiği belirtildi.

istanbul-seferini-yapan-ucaktan-kacirilma-sinyali-4039006

Kharkov/İstanbul seferini yapan uçaktan kaçırılma sinyali alındı. Uçak Sabiha Gökçen’e indi. Havalimanı’nda güvenli bir bölgede bekletiliyor. Uçağın, 2-f numaralı koltuğunda oturan Ukraynalı yolcu tarafından yön ekranını karartarak Soçi’ye yönlendirilmek istendiği öğrenildi. Yolcunun üzerimde ‘bomba var’ diye bağırdığı belirtiliyor.
Uçaktan kaçırılma sinyali alınması üzerine Balıkesir’deki 191. filoya ait bir F-16 savaş uçağının da havalandığı belirtiliyor.
Öte yandan Özel Harekat’ın havalimanına gittiği ve Havaalanındaki tüm uçuşlar iptal edildiği öğrenildi. Bölge hava trafiğine kapatıldı.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’INDAN İLK AÇIKLAMA
Sabiha Gökçen seferini yapan Pegasus Havayollarına ait ve içerisinde 110 yolcu bulunan uçak, yolculardan birinin bomba tehdidinde bulunması nedeniyle tüm tedbirler alınarak emniyetli bir şekilde Sabiha Gökçen Havalimanı’na indirilmiştir.
Park pozisyonuna alınan uçakta güvenlik ekipleri incelemelerini sürdürmektedir. Sabiha Gökçen Mülki İdare Amiri Başkanlığı’nda bir ekip de konuyu tüm detaylarıyla araştırmaktadır…

SİVİL HAVACILIK: UÇAKTA BOMBA İHBARI YAPILDI
SHGM: Pegasus Havayollarına ait Kharkiv – Sabiha Gökçen uçağı havada iken yapılan bomba tehdidi sebebi ile güvenlik altında Sabiha Gökçen’e inmiştir.

BAKANLIK MÜSTEŞARI: ‘KOKPİTE GİREMEDİ’
Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Hasip Soluk Habertük canlı yayınında şu bilgileri verdi:
Ukrayna asıllı bir yolcu bomba olduğunu söyleyerek uçağın Soçi’ye götürülmesini istemiş. Söz konusu şahıs kokpitten içeri giremediği için pilotlar da uçağın içinde karartma yaparak Sabiha Gökçen Havalimanı’na indi.
KORSAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Uçak güvenlik bölgede bekletilirken, saldırganın ikna edilerek etkisiz hale getirildiği belirtildi. Ardından uçağın pilotundan ‘iyiyiz’ mesajı geldi.

PİLOTTAN SEVİNDİREN HABER
Uçağın pilotu İlyas Kargülle ‘İyiyiz’ mesajı verdi. Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Genel Sekreteri olan Karagülle’nin çok deneyimli bir pilot olduğu öğrenildi.
Kaçırılan uçakta kaptan pilot İlyas Karagülle, yardımcı pilot Yavuz Cuğun, kabin ekibinde ise Didar Tunç, Gizem Arslan, Oğuzhan Aktaş ve Seda Karakaş olduğu öğrenildi

YOLCULAR TAHLİYE EDİLİYOR
Ukrayna asıllı hava korsanı tarafından kaçırılmak istenen ve Sabiha Gökçen’e indirilen Türk uçağındaki yolcular tahliye edildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.