İşte babayiğit olmak için yarışan 6 aday!

GezeGen GezeGen     11-03-14     Ekonomi     İşte babayiğit olmak için yarışan 6 aday!     376 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
İşte babayiğit olmak için yarışan 6 aday!

İşte babayiğit olmak için yarışan 6 aday!

Birinci olana 100 milyon lira

Yerli elektrikli otomobilde 6 aday ‘babayiğit’ olmak için bekliyor. TÜBİTAK’ın yarışmasında finala kalan adaylardan birine değil bir gruba ‘ortak yapın’ önerisi de gelebilecek.

“Yerli otomobil üretimi konusunda aradığımız babayiğiti bulduk” diyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın duyurduğu TÜBİTAK destekli elektrikli araç projesinde finale 6 şirket kaldı.

Birinci olana 100 milyon lira teşvik verileceği projede Hema Endüstri ve Magna ortaklığı, Karsan, Isuzu, Hisarlar, Malkoçlar ve Derindere ‘babayiğit’ olmak üzere yarışıyor. Yarışmada Karsan New York için geliştirdiği taksi projesinin elektrikli versiyonu ile yer alırken, Hema Endüstri Magna’nın Mila modelinin üzerinde geliştirdiği elektrikli otomobille finale kalmış durumda. Malkoçlar, Derindere elektrikli otomobiller, Isuzu ve Hisarlar da elektrikli ticari araçları ile boy gösteriyorlar. Son kararın martta açıklanması beklenirken ‘ortak yapın’ önerisi de gelebileceği belirtiliyor.

TÜBİTAK’ın 100 milyon lira destek vereceği yerli otomobil ile ilgili elektrikli araç projesinde 20 projeden 6’sı finale kaldı. İşte o projeleri sunan şirketler;

– Hema Endüstri
– Karsan Otomotiv
– Anadolu Isuzu
– Derindere Oto
– Hisarlar Grubu
– Malkoçlar Grubu

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.