İstanbul ve Ankara’da yarın okullar tatil mi? Vali’den flaş açıklama

GezeGen GezeGen     12-02-15     Haberler     İstanbul ve Ankara’da yarın okullar tatil mi? Vali’den flaş açıklama     444 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
İstanbul ve Ankara'da yarın okullar tatil mi? Vali'den flaş açıklama

İstanbul ve Ankara’da yarın okullar tatil mi? Vali’den flaş açıklama

İstanbul’da yarın okullar tatil olacak mı? Öğrenciler merak içerisinde bu sorunun yanıtını bekliyor. İstanbul Valiliği’nden gelen son açıklamaya göre okulların tatil olması öngörülmüyor. Ankara Valiligi’nden ise yeni bir açıklama geldi. işte detaylar…

İstanbul Valisi Vasip Şahin, kentte etkili olan kar yağışının tahmin edildiği gibi devam ettiğini belirtti. Kar yağışının bugün öğleden sonra etkisini kaybedeceğini açıklayan Şahin, zincirleme kaza dışında kar nedeniyle ulaşımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ifade etti.

OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Vali Şahin okulların yarın tatil olup olmayacağı ile ilgili bir soruya ise, “Biz bu tatilleri Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu bilimsel tahminlere göre yapıyoruz. Beklenen hava durumuna göre yağışın öğleden sonra hafifleyeceği ve akşama doğru ise tamamen biteceği şeklinde. Dolayısıyla yarın için okulların kapatılmasını öngörmüyoruz” şeklinde yanıt verdi.

ANKARA VALİLİĞİ’NİN AÇIKLAMASI

Ankara Valiliği, meteorolojik tahminlere göre 12 Şubat Perşembe günü eğitimin aksamasına neden olabilecek olumsuz hava muhalefetinin beklenmediğini belirterek internet sitesinden yaptığı açıklamada “Meteorolojik tahminlere göre eğitimin aksamasına neden olabilecek Hava Muhalefeti beklenmediğinden 12.02.2015 (Perşembe) günü eğitime devam edilecektir” dedi.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU:

İŞTE 12 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLLER

Yağış sonrası çeşitli illerden kar tatili haberleri de gelmeye başladı. İşte bugün okulların tatil edildiği iller (Şu ana kadar)

KARAMAN
Karaman’da kar yağışı nedeniyle merkez ve bazı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

Karaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı ve kuvvetli rüzgarın etkili olduğu ifade edildi. Gerekli tedbirlerin alındığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yoğun kar yağışı ve kuvvetli rüzgar nedeniyle ilimiz merkez, Sarıveliler, Başyayla ve Kazımkarabekir ilçelerindeki temel eğitim ve ortaöğretim okullarında 12 Şubat Perşembe günü 1 gün süreyle eğitime ara verilmiştir. Tatil olan yerlerde hamile ve engelli kamu görevlileri de bir gün süreyle idari izinli sayılacaktır.”

SİVAS
Sivas’ın Gürün ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

KONYA
Konya Valiliği, Konya kent merkezi ile Güneysınır, Akören, Kadınhanı, Sarayönü, Taşkent, Yunak, Derbent, Hadim, Derebucak, Çeltik, Bozkır, Ahırlı, Yalıhüyük, Altınekin, Doğanhisar ve Seydişehir ilçelerinde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 12 Şubat Perşembe ara verildiğini duyuruldu.

Valilik, kamudaki hamile ve engellilerin de bir gün idari izinli sayılacağını açıkladı.

ANKARA
Ankara’nın Polatlı ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

AFYONKARAHİSAR
Afyonkarahisar’da yoğun kar yağışı nedeniyle dolayı eğitime yarın da ara verildiği bildirildi.
Afyon Valiliği ‘nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve merkez ilçeye bağlı köy ile beldelerdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerin, yarın bir gün süreyle tatil edildiği ifade edildi.

Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de yarın bir gün idari izinli oldukları belirtildi.

KARS
Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

ÇANAKKALE
Çanakkale’nin Yenice ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ve 13 Şubat’ta ara verilmesi kararlaştırıldı.
Yenice ilçesinde üç gündür devam eden ve zaman zaman etkisini artıran yoğun kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ve 13 Şubat’ta ara verilecek.

Belediye ve karayolları ekipleri, yağışın fazla olduğu noktalar ile ilçe merkezinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

UŞAK
Uşak’ın Eşme ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.