İşi Çeşme’de öğrendi, İstanbul’a hızlı girdi

GezeGen GezeGen     09-03-14     Ekonomi     İşi Çeşme’de öğrendi, İstanbul’a hızlı girdi     444 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
İşi Çeşme’de öğrendi, İstanbul’a hızlı girdi

İşi Çeşme’de öğrendi, İstanbul’a hızlı girdi

Sheraton Çeşme Hotel ile öne çıkan Dilek Holding, İstanbul’da turizme biri Beyoğlu Pera’da, diğeri Şişli’de olmak üzere 350 milyon dolarlık iki otelle giriş yaptı. Şirketin iki yeni yatırım planı daha var

Dilek Holding, turizmde Sheraton Çeşme Hotel yatırımının ardından bu alanda hedef büyüttü. İstanbul’da iki şehir oteli açan grup, iki yeni otel yatırımı için de düğmeye bastı. Yeni yatırımların tanıtıldığı toplantıda konuşan Dilek Holding Genel Koordinatörü Serdar Alp Turan, İstanbul’da turizm sektörüne biri Beyoğlu Pera’da, diğeri Şişli’de olmak üzere 350 milyon dolarlık iki yatırımla giriş yaptıklarını söyledi.
Radisson Blu Pera’nın açılışını geçen yıl yaptıklarını anımsatan Turan, “Bu otelin yatırım değeri 100 milyon dolar. İkinci otelimiz Radisson Blu Şişli’yi de 5 Şubat’ta açtık. Bu otel için de 250 milyon dolarlık yatırım yaptık” dedi.
291 odası var
Turan, Şişli’deki otelin 5 bin 200 metrekarelik inşaat alanına sahip olduğunu dile getirerek, “Otelin inşaatı 36 ayda tamamlandı. Otelde 291 oda, 16 toplantı salonu ve 750 metrekarelik balo salonu bulunuyor. Gecelik konaklama bedeli 160 Euro’dan başlıyor. Bu yıl, yüzde 70 doluluk hedefliyoruz” diye konuştu. Pera’daki otellerinin ise bin 200 metrekare üzerine kurulu olduğunu ve 130 odası bulunduğunu aktaran Turan, 2013’ü yüzde 77 dolulukla tamamlayan otelde, bu yıl yüzde 80 doluluk hedeflediklerini kaydetti.
‘Marmaris’ yolcusu
Serdar Alp Turan, Sheraton ve Radisson Blu markalarının her ikisini bünyesinde bulunduran ilk grup olduklarına da işaret ederek, yeni yatırımlarında da bu iki marka ve diğer markalarla görüşmelerini sürdürdüklerini kaydetti.
Grup olarak şehir otelciliğinde büyüme hedefi belirlediklerini ifade eden Serdar Alp Turan, “Biri Marmaris, diğeri de İstanbul Levent’te olmak üzere iki yeni otel projemiz daha var. Levent’teki otelimiz, bir binayı devralma şeklinde olacak. Burada otelin işletmeciliğini yapacağız. Marmararis’teki resort otelimiz için ise 100 milyon dolarlık yatırım yapıyoruz. Yapımında yüzde 40 özkaynak kullanıyoruz” bilgisini verdi.

‘İSTANBUL YATIRIMCISINI MEMNUN EDİYOR’

İstanbul’daki turizm potansiyelini de değerlendiren Serdar Alp Turan, şunları söyledi: “İstanbul’un turizmde performansı yüksek. Geçen yıl 10.5 milyon turisti ağırladı. Bu da bir önceki yıla göre yüzde 12’lik artışı gösteriyor. Türkiye’ye gelen turistin yüzde 29’u bu şehre geliyor. İstanbul her zaman turizm yatırımcısını memnun ediyor. Şehirde otelcilikte her zaman potansiyel olduğunu düşünüyoruz.”
Turan, bir soru üzerine de ülkedeki siyasi gerginliğin turizmi etkilemesini beklemediklerini kaydederek, “Gezi Parkı da etkilemedi. Bu tarz olaylar kısa süreli bir düşüşe neden oluyor. Sonra doluluklar artıyor. Yıl genelinde bu kayıplar telafi ediliyor. İstanbul’da rezervasyonların etkilenmesini beklemiyoruz” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.