Hüseyin Çelik’ten Umut Oran’a çok sert tepki

GezeGen GezeGen     24-03-14     Haberler     Hüseyin Çelik’ten Umut Oran’a çok sert tepki     357 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Hüseyin Çelik'ten Umut Oran'a çok sert tepki

Hüseyin Çelik’ten Umut Oran’a çok sert tepki

Çelik, yaptığı yazılı açıklamasında, Oran’ın önceki partisinin Antalya  il başkanlığında yaptığı basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile  ilgili sözlerinin kelimenin tam anlamıyla  siyasi şantaj olduğunu ileri sürdü.
Seçim sürecinin başladığı günden beri CHP‘nin umudunu AK Parti‘ye ve  hükümete yönelik iftiralara bağladığını öne süren Çelik, “Kendi saadetini, siyasi  rakip olarak değil, siyasi hasım olarak bellediği AK Parti’nin felaketinde gören  bu hastalıklı zihniyet, her türlü illegal montaj, dublaj ve kurmacaları baştacı  etmiş ve bunlara bel bağlamıştır. Siyaset meydanında merdane mücadele etmek  varken maalesef CHP, her türlü hile, fitne, desise ve tezgahın içinde olmuş, en  azından teşvikçisi olmuştur” ifadesini kullandı.
“17 Aralık ve devamındaki entrikalar, esasen CHP’nin değirmenine su  taşımıştır. CHP, kendi başarısı ve duruşuyla seçim kazanamayacağından emin olduğu  için ancak AK Parti’nin çelmelenme girişimlerine sığınmıştır” değerlendirmesinde  bulunan Çelik, şunları kaydetti:
 “Merak ediyoruz, acaba şu meşhur 17 Aralık olmasaydı CHP’liler  meydanlarda ne diyeceklerdi? Halka anlatacakları bir başarıları mı var ki  anlatsınlar? Gelecek adına umut verecek bir projeleri mi var ki dillendirsinler?  Sayın Bahçeli, her zaman yaptığı gibi bizi ihanetle, hıyanetle itham eder; Apo,  İmralı, Kandil edebiyatı ile idare ederdi. Ya CHP?
Siyasi rakibini siyasi düşman olarak gören CHP, ne biliyorsa hemen,  derhal söylesin. Ellerinde ne bilgi, belge, GDO’lu kayıt varsa piyasaya  sürsünler. Sayın Başbakan bu kof tehditler ve şantajlarla ilgili, onlara da,  onların tezgahçı ortaklarına da haftalar öncesinden meydan okudu. Kursağınızda ne  varsa kusmazsanız namertsiniz. Başbakan’ın 30 Mart’ı göremeyeceği şantajında  bulunarak kendince psikolojik harekat yürüten CHP, şunu iyi bilsin ki, bu millet  Hanya’yıKonya‘yı çok iyi biliyor ve namertliklere asla itibar etmiyor.
Daha önce Sayın Başbakan’ın hastalığını istismar eden ve Sayın  Başbakan’ın daha ileri düzeyde hasta olmasını temenni ettikleri her hallerinden  belli olanlara hatırlattığım bir atasözümüzü Sayın Başbakan’ın 30 Mart’ı  görmeyeceğini iddia edenlere de hatırlatırım. “Atın ölümü, itin bayramıdır.”
UMUT ORAN NE DEMİŞTİ?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, dün yaptığı açıklamada siyasetin bu hafta yeni gelişmelere gebe olduğunu belirterek, “Erdoğan, 30 Mart’ta o koltuğunda oturamayacak. Onun artık diktatörlüğü yıkılmış olacak. Bu hafta yeni gelişmeler olacak. Erdoğan’ın korktuğu başına gelecek. Belki de 30 Mart’ı bile görmeden siyasetten çekilebilir” dedi.
Umut Oran, partisinin Antalya İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında sosyal paylaşım sitesi Twitter‘ın kapatılmasıyla birlikte Türkiye’de işlerin çığrından çıktığını söyledi. Oran, “Bu çağda Twitter’ın yasaklanmasının matbaanın yasaklanmasından farkı yok” diye konuştu.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.