HSYK düzenlemesinde flaş gelişme

GezeGen GezeGen     16-01-14     Haberler     HSYK düzenlemesinde flaş gelişme     362 Defa Okundu

HSYK düzenlemesinde flaş gelişme

HSYK düzenlemesinde flaş gelişme

AK Parti’nin teklifi Adalet Komisyonu’nda kabul edildi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yapısında değişiklik öngören kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi.

Geçtiğimiz cuma günü başlayan ve 7 gün süren yaklaşık 80 saatlik görüşmenin ardından HSYK yapısında değişiklik öngören kanun teklifi görüşmeleri sona erdi. Komisyonda 7 madde teklif metninden çıkartılırken, diğer maddeler ise AK Parti’nin oy çoğunluğuyla kabul edildi. Ardından teklifin tümü oylamaya sunuldu. Tümü AK Parti’nin oylarıyla kabul edildi. Komisyon metni, TBMM Genel Kurulu’na gönderilip burada görüşülecek.

Adelet Bakanı Bekir Bozdağ, Bilal Erdoğan ile ilgili bir gözaltı veya yakalama karanın olmadığını söyledi.

HSYK kanun teklifinin kapanış konuşmasında, bazı milletvekillerinin Bilal Erdoğan ile ilgili sorusu üzerine Bakan Bozdağ, şunları söyledi; “Sayın Bilal Erdoğan ile ilgili bir milletvekili arkadaşımız bir ifadede bulundu. Hakkında yakalama, gözaltı kararıyla ilgili. Onunla ilgili bir yakalama ve gözaltı kararının olmadığını buradan ifade etmek istiyorum. Olmayan bir kararın kalkması da söz konu değildir. Türkiye’den ayrılması, başka bir ülkeye gitmesi, gizlenmesi saklanması gibi şeylerin tamamı gerçek dışıdır. Bunların hepsi hükümetimizi, başbakanımızı yıpratmaya dönük haberlerin basında yer almasından ibarettir” dedi.

Bakan Bozdağ, HSYK’daki atamalarla ilgili soruya ise “Onlar benim işim değil” diye yanıt verdi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.