Hırsızı yakalayan polise maaş ödülü ( Sohbet.net )

GezeGen GezeGen     08-12-13     Chat Odaları, Haberler     Hırsızı yakalayan polise maaş ödülü ( Sohbet.net )     445 Defa Okundu

Hırsızı yakalayan polise maaş ödülü

Hırsızı yakalayan polise maaş ödülü

Emniyet branş ayırmaksızın tüm polisleri hırsızlıkla mücadele için teşvik ederken hırsız yakalayan polisi en az iki maaşla ödüllendirecek.

Emniyet, yüzde 77’si faili meçhul kalan ev ve işyeri hırsızlıklarına karşı teşkilat bünyesinde ödül sistemini devreye soktu. Hırsızı suçüstü yakalayan polise 2 maaş taltif ödülü verilecek.

251 POLİS AKTİF GÖREV ALACAK

Emniyet Genel Müdürlüğü, hırsızlık zanlılarını suçüstü yakalayan polislere maaş ödülü verilmesine karar verdi. Maaş ödülü ile çeşitli birimlerde görevli 251 bin polisin suç ve suçlularla mücadelede aktif görev alması planlanıyor. Ev, işyeri ya da otodan hırsızlık yapan zanlıları yakalayan tüm polislere 2 maaş taltif ödülü verilecek.

SUÇLU TUTUKLANIRSA 4 MAAŞ ÖDÜL

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar başkanlığında toplanan Taltif Komisyonu’nda alınan karara göre yakalanan zanlının çıkarıldığı mahkemece tutuklanması halinde ödül 4 maaşa çıkarılacak.

Komisyonn toplantısında, projeli çalışma yürüterek hırsızlık şebekelerini yakalayan polislere ise 3’er maaş taltif verilmesi kararlaştırıldı.

UYGULAMA TÜM POLİSLER İÇİN GEÇERLİ

Maaş taltifi uygulamasından sadece Asayiş ve Önleyici Hizmetler Şubeleri’nde görevli polisler faydalanmayacak. Hırsızları yakalayan Trafik, Çevik Kuvvet ile Polis Merkezleri gibi farklı birimlerde görev yapan polisler de maaş ödülü almaya hak kazanacak.

TORBACI YAKALAYANA 2 MAAŞ

Bugün’ün haberine göre, hırsızlıktaki ödül sistemi özellikle okul önlerini mesken tutan zehir tacirlerine karşı etkin olarak kullanılacak. Okul önlerinde uyuşturucu satan ve torbacı diye tabir edilen kişileri yakalayan polislere 2 maaş taltif verilecek.

1 maaş taltifi 50 TL

Polis memurlarının bir maaş taltif rakamı kıdemine göre 50 ile 100 TL arasında değişiyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.