Halis olsanız bedduanız tutardı

GezeGen GezeGen     14-02-14     Genel     Halis olsanız bedduanız tutardı     369 Defa Okundu

Halis olsanız bedduanız tutardı

Halis olsanız bedduanız tutardı

Gülen Cemaati tarafından hükümete yönelik saldırı olduğunu dile getiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bu kadar yıl beddua ediyoruz tutmadı diye kendi kendilerine şikâyet ediyorlar. Halis olsanız bedduanız tutardı” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili eski milletvekilleriyle buluşarak 30 Mart’taki yerel seçimler için destek istedi. Fethullah Gülen Cemaati tarafından hükümete yönelik saldırı olduğunu dile getiren Erdoğan, “Bunlar ‘uzun adam’ diye bana beddua ediyorlar, sonra da ‘bu kadar yıl beddua ediyoruz tutmadı’ diye kendi kendilerine şikâyet ediyorlar. Halis olsanız bedduanız tutardı. Ama bize millet dua ettiği için Allah da yardım ediyor. Onlar samimi olmadıkları için ayakları kayıyor. Biz bunlara her türlü kolaylığı, imkanı sağladık, ama bunlar bizi arkadan vurdu. Bunlarla mücadeleyi bırakmayacağım” dedi.

Başbakan Erdoğan, 17 Aralık savcılarına da hem oğlu Bilal Erdoğan’ın hem de bakan çocuklarının karşı dava açacağını söyledi.

‘Oğlum savcılara dava açacak’
Erdoğan dün akşam Ankara’da, 22 ve 23. dönem AK Parti milletvekilliği yapmış yaklaşık 300 kişi ile yemekli toplantıda biraraya geldi. Fethullah Gülen Cemaatinden gelen saldırılarını eski vekillere anlatan Erdoğan, yerel seçimlerde birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini vurguladı. Gülen cemaatinin kendisine yönelik beddualarda bulunduğunu belirten Erdoğan, “Bunlar ‘uzun adam’ diye bana beddua ediyorlar, sonra da ‘bu kadar yıl beddua ediyoruz tutmadı’ diye kendi kendilerine şikâyet ediyorlar. Halis olsanız bedduanız tutardı. Ama bize millet dua ettiği için Allah da yardım ediyor. Millet bize samimi dua ediyor, biz de samimiyiz. Onlar samimi olmadıkları için ayakları kayıyor. Son yapılan işler Ak Parti’ye karşı değil, Türkiye Cumhuriyetine, birliğimize beraberliğimize yapılmış bir harekettir. Bunlarla mücadeleyi bırakmayacağım. Biz bunlara her türlü kolaylığı, imkanı sağladık, ama bunlar bizi arkadan vurdu” dedi. Erdoğan ayrıca oğlu ve bakan çocuklarının 17 Aralık savcılarına dava açacağını da söyledi.

Eski vekillerden destek istedi
Yerel seçimlerin zorlu geçeceğini belirten Erdoğan, eski vekillerden teşkilatlara destek olmasını istedi. Bölgelerde eski vekillerin de aktif olmasını ve her kapıyı çalmasını isteyen Erdoğan, “Arazide çalışın. Teşkilatlara yardımcı olun ve irtibat içinde olun. Gece gündüz çalışın. Birlik ve beraberlik içinde bu seçimi geçirmemiz lazım. Bu seçimlerden de çok iyi netice alacağız, halkın arkamızda olduğuna inanıyoruz” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.