Halep’te Hava Saldırısı: 100 Ölü ( TrSohbet.Com )

GezeGen GezeGen     15-12-13     Haberler     Halep’te Hava Saldırısı: 100 Ölü ( TrSohbet.Com )     145 Defa Okundu

Halep'te Hava Saldırısı: 100 Ölü

Halep’te Hava Saldırısı: 100 Ölü

Suriye Hava Kuvvetleri helikopterlerinin Halep’in çeşitli bölgelerine “varil bombası”yla düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 100’e yükseldi.

Suriye Hava Kuvvetleri’ne ait helikopterlerin Halep’in çeşitli bölgelerine “varil bombası”yla düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 100’e yükseldiği bildirildi.

AA muhabirine açıklama yapan Şehba-Press Genel Yayın Yönetmeni Mamun Ebu Ömer, muhaliflerin yoğunlukta bulunduğu kentin doğu ve batı kesimlerine düzenlenen saldırılarda ölenlerin sayısının 100’e çıktığını belirtti.

SABAH SAATLERİNDEN BERİ DEVAM EDİYOR

Sabah saatlerinde bu yana saldırıların devam ettiğini ifade eden Ebu Ömer, bombalanan Ard el-Hamra, El-Haydariyye, El-Ensari, Sahur, Tarik Bab, Merce, Salihiyen’in, muhaliflerin yoğunluklu olarak yaşadığı bölgeler olması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe edildiği ve çok sayıda insanın yıkılan evlerin enkazı altında kaldığını söyledi.

Ebu Ömer, sahra hastane acil tıbbi malzeme yardımına ihtiyaç duyulduğunu, bazı yaralılarının tıbbi gereç ve ilaç yokluğu nedeniyle hayatını kaybettiğini kaydetti. Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), daha önce yaptığı açıklamada ölü sayısının 30 olduğunu duyurmuştu.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.