Güzel Savcı İnternet Fenomeni Oldu

GezeGen GezeGen     24-03-14     TeknoLoji     Güzel Savcı İnternet Fenomeni Oldu     433 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Güzel Savcı İnternet Fenomeni Oldu

Güzel Savcı İnternet Fenomeni Oldu

Kırımlı savcı beklemediği bir tepkiyle karşılaştı!

Karadeniz’in kuzeyindeki politik durum geçtiğimiz haftalara damgasını vurdu. Ancak son günlerde olaylara dair internette en çok konuşulan konu, Kırım Başsavcısı Natalia Poklonskaya oldu.

Bashmaki isimli örgütle yapılan mücadelede aktif rol alan ve daha sonra Kiev’de savcılık görevine devam eden Poklonskaya, 25 Şubat 2014’te, Ukrayna’daki Radikal aktivistlere dem vurarak, “sokakta haydutların yürümesine izin verilen” bir ülkede yaşamaya utandığını belirten bir mektupla istifasını vermiş ancak istifası kabul edilmemişti. Bunun yerine “tatil” verilen savcı, ailesinin de bulunduğu Kırım’a geçmişti. 11 Mart 2014’te Sergei Aksyonov tarafından Kırım’da yapılanan Cumhuriyet’te, pek çok kişinin reddettiği Başsavcılık görevini kabul ettikten sonra yaptığı basın açıklamasıyla, tüm internetin ilgisini çekti.

Özellikle Japonya’da büyük ilgi gören Poklonskaya, kısa sürede sosyal medyada yer buldu ve bir yandan da knowyourmeme gibi sitelerde de yerini aldı. Gösterilen bu ilgiyi şaşkınlıkla karşılayan Başsavcı’nın, olumsuz bir tepki vermediği gözlendi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.