Gucci Helle ‘yalana ortaksın’ ifadesi verdi

GezeGen GezeGen     18-01-14     Dünya     Gucci Helle ‘yalana ortaksın’ ifadesi verdi     281 Defa Okundu

Gucci Helle ‘yalana ortaksın’ ifadesi verdi

Gucci Helle ‘yalana ortaksın’ ifadesi verdi

Danimarka Başbakanı, Thorning-Schmidt meclise yanlış bilgi verme skandalı kapsamında vekiller tarafından sorgulandı

Danimarka Adalet Bakanı Morten Bödskov’un Parlamento Hukuk Komisyonu’na yanlış bilgi vermesi neticesinde 10 Aralık’ta istifa etmesinin ardından, Başbakan Helle Thorning-Schmidt eleştiri oklarının hedefinde. Lüks giyimi nedeniyle ‘Gucci Helle’ lakabı takılan Thorning-Schmidt, ‘bakanın yalanlarından haberdar olduğu’ suçlamasıyla canlı yayınlanan oturumda aynı komisyonda ifade verdi.

Başkent Kopenhag’da uyuşturucu satışıyla tanınan Christiania bölgesine Parlamento Hukuk Komisyonunun yapacağı ziyaretteki heyette bulunan aşırı sağ eğilimli Danimarka Halk Partisi eski başkanı Pia Kjaersgaard’ın güvenliğinin sağlanamayacağı gerekçesiyle iptal edilmişti. O sıradaki Adalet Bakanı Morten Bödskov, ziyaretin iptaline Kopenhag Emniyet Müdürünün katılamamasını gerekçe göstermiş, oysa iptalin gerçek nedeninin Danimarka Gizli Servisi’nin (PET) ‘güvenliği sağlayamayız’ açıklaması olduğu anlaşılmıştı. Bu hafta ise, Bödskov’un Thorning-Schmidt’e komisyona yapılacak açıklama konusunda üç ayrı müsvedde gönderdiği ve bunlardan ‘yalan’ olanını Başbakan’ın onayladığı ortaya çıktı.
Başbakan, komisyondaki sorguda iptal sürecinde herhangi bir uygulama hatası görmediğini, bu yüzden müdahalede bulunmadığını söyledi.
Danimarka üçlü koalisyon hükümetine dışardan destek veren Birlik Listesi, Başbakan’a olayla ilgili bir uyarı verilmesi kararı verdi. Bu karar ile hükümete verdiği desteğin devam edeceği belirtildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.