Fiji’de doğdu, bardağa doldu

GezeGen GezeGen     19-03-14     Ekonomi     Fiji’de doğdu, bardağa doldu     442 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Fiji’de doğdu, bardağa doldu

Fiji’de doğdu, bardağa doldu

Güney Pasifik Okyanusu’nda bulunan Fijian Adaları’ndan çıkan Fiji su, Türkiye’de lüks su segmentinde yerini aldı

Güney Pasifik Okyanusu’nda bulunan Fijian Adaları’ndan çıkan Fiji su, Türkiye’de lüks su segmentinde yerini aldı.
Fuji Water’ı Türkiye’ye getiren Luxist Dış Ticaret’in Kurucusu Derya Akyüz, yıllarca yurtdışında yaşadığını ve Türkiye’ye döndüğünde kendine uygun su bulamayınca Fuji Water’ı ithal etmeye karar verdiğini söyledi.
Türkiye’ye de iyi bir su markası kazandırmak istediğini aktaran Akyüz, “Beğendiğim Fiji’yi getirmek istedim. Eylül ayında da anlaşmamızı yaptık. İlk etapta Çırağan Palace Kempinski Oteli, Mövenpick ve W Hotel’le anlaştık. Litresi 6 TL olan sudan bu süreçte 30 bin adet şişe satışımız oldu” dedi.

Evlerden de talep var
Akyüz, farklı bir sınıfta yer alan bu su markasının her yerde satılmasını da istemediklerini dile getirerek, “Şu anda otellerle anlaşmamız var. Yaza doğru başka otellerde de satılmasını sağlayacağız. Premium segmentteki marketlerde de satılabilir. Ancak şu anda market tarafında yokuz. Yurtdışında bu suyu deneyip bizim getirdiğimi duyanlar da evlerine istiyor. Kulaktan kulağa duyup bizden evine su isteyenler de oluyor” diye konuştu.
Fiji’nin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bilinen bir marka olması için çalıştıklarını kaydeden Akyüz, dünyada ünlülerin kullandığı bu özel suyun ülkemizde de yaygınlaşmasını istediklerini kaydetti.

Farklı bir tadı var

Derya Akyüz, Fiji Water’ın 330 ve 500 mililitre ile 1 ve 1.5 litre boyutlarındaki şişelerde bulunduğunu da belirterek, özellikleri hakkında şu bilgileri verdi: “Fijian Adaları’nda yağan saf yağmur suyu olarak meydana geliyor, volkanik taş katmanlarından süzülüyor, 12 kilometre uzunluğunda yer altı akifer içerisinde toplanıyor ve sonunda el değmeden şişeleniyor.
Bu nedenle çok farklı bir tada sahip. Mineral profili yumuşak bir aroma ve ağızda pürüzsüz bir his bırakıyor. Doğal olarak oluşan silika, elektrolit, kalsiyum ve magnezyum ile şekilleniyor.”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.