Facebook’tan Sanal Gerçekliğe 2 Milyar Dolar!

GezeGen GezeGen     26-03-14     Manşet, TeknoLoji     Facebook’tan Sanal Gerçekliğe 2 Milyar Dolar!     374 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Facebook'tan Sanal Gerçekliğe 2 Milyar Dolar!

Facebook’tan Sanal Gerçekliğe 2 Milyar Dolar!

Sanal gerçeklik ürünüyle bilinen Oculus’u satın alıyor!

WhatsApp’ı 19 milyar dolara alarak herkesi şaşırtan Facebook, yeni alımıyla yine dikkatleri üstüne çekecek gibi görünüyor.

Facebook, sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift’in firması Oculus’u satın alıyor, hem de 2 milyar dolara! Bu miktarın 400 milyon doları nakit olacak.

Mark Zuckerberg, sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada dünyayı birleştirmeyi amaçladıklarını ve bu doğrultuda kişisel eğlence ve tecrübeyi geliştirmek için farklı platformlara geçebileceklerini belirtti. Sanal teknoloji geliştiren Oculus’un, bu becerileriyle inanılmaz bir tecrübe yaratabildiklerini söyleyen genç CEO; Whatsapp alımındakine benzer bir söylemle, şirketin halihazırdaki planlarına karışmayacaklarını ve hatta bu planların gelişmesine yardımcı olacaklarını da açıkladı.

Mark Zuckerberg, açıklamasının devamında VR teknolojisinin evde oturan birinin bir doktorla yüz yüze konsültasyon gerçekleştirebilmesi, bir maçı yakından izlemesi ya da dünyanın dört bir yanından gelen öğrenci ve öğretmenlerin bulunduğu bir sınıf ortamı yaratılabilmesi gibi ek kullanımları olabileceğinden bahsetti.

Sanal gerçeklik sistemlerini internet, bilgisayar ve akıllı telefonlarla bağdaştıran Zuckerberg’ün ve firmasının Oculus’u tam olarak nasıl kullanacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.