Evlilik seksi öldürüyor

GezeGen GezeGen     11-03-14     CinseL YaŞaM     Evlilik seksi öldürüyor     501 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Evlilik seksi öldürüyor

Evlilik seksi öldürüyor

Cinsel problemler yaşayan erkekler efsanelere inanmasın” diyen Prof. Dr. Halim Hattat, şunları söylüyor.

“Uzun ilişkilerde, çiftlerin birbirini arzulamasında azalma görülebilir ama bu durum her çift için geçerli değildir. Uzun süreli ilişkilerde, cinsel beraberlik sıklığının azalması normaldir. Ancak; doyurucu, kaliteli ve sevgi dolu bir beraberlikte cinsel ilişki sıklığı azalsa da cinsel ilişkiden alınan tatmin değişiklik göstermeyecektir.
Ereksiyonu sağlayan ilaçlar isteği artırır
Sertleşmeyi sağlayan madde nitrik oksittir. Bu madde ancak cinsel istek olduğunda salgılanabilir ve sertleşmeyi sağlayan diğer maddelerin oluşumunu destekler. Sertleşme sorununun tedavisinde kullanılan ilaçlar, bu maddelerin etki sürelerini uzatır. Ancak bu ilaçların cinsel istek üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bu ilaçlar sadece cinsel istek varsa işe yarar. Ayrıca, sertleşme sorunu yaşayan her erkek de performans ilaçları ile başarılı sonuç alamayabilir.
Prostat ameliyatı performansı düşür
Prostat hastalıkları, cinselliği olumsuz yönde etkiler. İdrar sorunu yaşayan erkek, bunun ilişki sırasında olmasından çekinerek cinsellikten soğuyabilir ve cinsel istek problemleriyle karşılaşabilir. Başarılı olamayacağı endişesi ile performans anksiyetesi geliştiren erkek, sertleşme sorunları yaşayabilir. Erken boşalma sorunu da prostat hastalıklarında sıklıkla görülür. Bu nedenle prostat hastalıklarının tedavisinde, cinsel fonksiyon sorunlarına yol açmayan tedavilerin tercih edilmesi çok önemlidir.
Psikolojinin etkisi büyük
Tüm cinsel problemleri organik, psikolojik ve sosyal boyutlarıyla ele almak gerekir. Cinsel sorunlar bazen sadece psikolojik nedenlerle ortaya çıksa da sadece ve her zaman psikolojik değildir. Organik faktörler, hayat tarzı alışkanlıkları, hastalıklar, ilaçlar ve beslenme şekli cinsel sağlığı etkiler. Probleminizin psikojik olduğunu düşünerek doktora gitmemezlik etmeyin. Cinsel sorununuzun ardında hiç farkında olmadığınız organik bir problem de yatıyor olabilir.
Sevişme her zaman spontan gelişmeli
Cinselliği sürekli olarak zaman, mekan ve koşulların uygun düştüğü şekilde yaşayamazsınız. Erkek eve yorgun gelir, banyo yapmamıştır, streslidir; kadın da tüm gün koşuşturduğu için bakımlı olmaya vakti bulamamıştır. Bu durumda cinsellikle ilgili hisler kendiliğinden oluşursa, ertelemeden o anı yaşamak çok doğrudur. Ancak bu şehvet hisleri, her zaman kendiliğinden ve bir anda gelişmek zorunda değildir. Karşılıklı istek olduğunda çeşitli uyarılarla cinselliği teşvik etmek yanlış değildir.
Yaşlıların cinsel ilişkide bulunması uygun olmaz
Eş, sağlık, statü gibi pek çok kayıpla karşı karşıya kalan yaşlı insanların zayıf, çaresiz ve yetersiz olduğu, cinsel ve fiziksel yakınlaşmaya istekli ve yeterli olmadığı kanısı oldukça eski, yaygın ve yanlış bir cinsel mittir.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.