Evlenene kadar hamile kalmamam gerek!..

GezeGen GezeGen     11-03-14     CinseL YaŞaM     Evlenene kadar hamile kalmamam gerek!..     439 Defa Okundu

Evlenene kadar hamile kalmamam gerek!..

Evlenene kadar hamile kalmamam gerek!..

SORU: 18 yaşındayım, 5 ay önce kesinlikle yapmam dediğim bir şeyi yaptım nişanlımla birlikte olmaya başladık. Sık sık cinsel ilişkiye giriyoruz. Korkum ise hamile kalmak. Düğünümüz yaz aylarında. Bu dönemde ne yapacağız? İlişkide gerçekten mutlu oluyorum. Ne olur yardım edin.
CEVAP: Değerli okurum, ne güzel işte mutlusun, daha neyi düşünüyorsun! Ayrıca boşuna korkuyorsun, bir kadın doğumcuya gidersin muayene olursun, doktorun korunman için gereken yöntemleri söyler, sen de uygularsın, ilişkinin de keyfine varmaya devam edersin.
Hiç seks yapmadım, çünkü kızlar hep isteksiz durdular!
SORU: Sevgiler Figen Abla. Ben 18 yaşındayım, hâlâ bir kızla ilişkiye giremedim. Genelevlere de gitmek istemiyorum. Kızlar benim karşımda hep isteksiz duruyor. Ne yapmalıyım? Bana acil olarak cevap ver lütfen.
CEVAP: Sevgili küçüğüm, kızların ne yapmasını bekliyordun, hemen boynuna mı atlasalardı! Bu bir ruh alışverişidir. Senin ruhunun ya da kimliğinin cinsel içeriği onların gözünde çok önemli değilmiş belli ki. Kendini, ruhunu, bedenini, bilgini kaliteli hale getir. Sana gerek kalmaz, onlar seni bulur merak etme.
Eşim ‘İlişki sayısını biraz azaltsak olmaz mı’ diyor!
SORU: 58 yaşındayım ve 34 senelik evliyim. Haftada 3-4 kez ilişkide bulunuyorum. İlişkide hem kendimi hem eşimi tatmin ediyorum. Köşenizden takip ettiğim kadarıyla yaşça benden çok gençler bile bu sayıyı ve doyuruculuğu bulamıyor veya bulmak istemiyor. Eşim de “Bu sayıyı biraz azaltsak olmaz mı?” diye sitem ediyor. Haklı mı?
CEVAP: Tabii haklı değerli okurum, işin sırrı eşi yani partneri bıktırmamakta yatıyor. Bu kural her yerde geçerlidir. Yemekte, eşyada, yaşamın kendi döngülerinde. İnsanlar değişiklik ister, özlem, farklı ortamlar ister ve de üzerine çok gelinmesin, ona hürmet edilsin, hak verilsin ister. Eşin adına ‘Sayıyı azalt’ demem sonucu değiştirmeyecek. Sana önerim dengeyi kur, eşine nasıl olması gerektiğini sor.
Kendimi tatmin ederken şiddetli baş ağrısı oluyor!
SORU: 20 yaşındayım doktor hanım. Sorunum şöyle: Kendimi tatmin ederken çok şiddetli baş ağrısı hissettim. Birkaç gün sonra yeniden denedim, yine aynı şey oldu. Acaba sebebi nedir, tehlikeli olabilir mi? CEVAP: Değerli okurum, sanmıyorum. Çok sakin bir ortamda, uzanarak ve de duraklayarak 1-2 kere daha kendini tatmin et. Baş ağrın olursa doktora başvur, duruma bakılır.
Acı çekiyor, ikincide de kan geldi, korkuyoruz…
SORU: 20 yaşındayım, yeni evliyim. Eşimle 2 gün önce ilişkiye girdim. İlk gün kızlık zarı bozulduğunda 1 gün boyunca ara ara pembe kan geldi. Yeniden ilişkiye girdiğimizde acı çekti, yine kan geldi. Korkuyoruz, bize yardım eder misiniz?
CEVAP: Değerli okurum, 3-4 gün cinsel ilişkiye ara verin. Bir yapılanma ve dinlenme süresi geçsin. Yavaş tempo ve kayganlaştırıcı yardımıyla kanamalar olmayacaktır.
Sevgilimin benimle seks için çıktığını düşünüyorum!
SORU: Figen hanım. kolay gelsin. Ben 19 yaşındayım. Sevgilim her görüştüğümüzde ilişkiye girmek istiyor, dur durak bilmiyor. Artık benimle o yüzden çıktığını düşünmeye başladım. Sizce ne yapmalıyım?
CEVAP: Değerli okurum, sen 18 yaşındasın, sevgilin kaç yaşında? Kız mısın erkek misin, onu da bilmiyorum. Ama cinsiyetin ne olursa olsun ikinize de bir nasihatte bulunayım; bu yaşta bu kadar cinsellik yaşamamalısınız! Yaşınız daha küçük. Seks hem fiziken hem de ruhen sizi bu yaşta olumsuz etkiler. Her şeyin bir zamanı var. Eğer okuyorsanız önce okulunuzu bitirin, geleceğinizi garanti altına alın, beyinlerinizi geliştirin. Büyüyünce, belli bir yaşa gelince cinselliği zaten doya doya yaşayacaksınız, ama o yaş bu yaş değil buu bilin!
Bakireydim ama ilk gece kanama olmadı, neden?
SORU: Ben yeni evlenmiş bir bayanım. Evlendiğimde bakireydim fakat ilk gece kanamam olmadı, sebebi ne olabilir?
CEVAP: Değerli okurum, esnek yapıdaki zarlar ilişkiye izin verir ve kanama olmaz ya da çok az olan kanamalar cinsel salgıyla da birleşince fark edilemeyebilir. Merakını gidermek için bir kadın doğum uzmanına başvurmanı öneririm.
Başarısız olmaktan çok korkuyorum!
SORU: Kolay gelsin Figen Hanım. Ben 1 kere cinsel deneyim yaşamak için geneleve gittim ve ereksiyon olamadım. O günden beri cinsel ilişkiden uzak duruyorum. Başarısız olmaktan korkuyorum, çözümü ne olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.
CEVAP: Değerli okurum, başarılı olamama kaygısı ve kendini kanıtlama çabası, bu gibi psikolojik kökenli (geçici) sertleşme sorunlarına neden olabilir. Cinsel ilişkiyi bir yarış gibi değil, yaşanıp haz alınabilecek bir olay gibi algılar, kendinizi takibi bırakıp ilişkiye konsantre olursanız sorununuzun hallolduğunu görürsünüz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.