Soyadı ‘Dolar’ Olan Esnaf, Yapılan Esprilerden Bunalınca Soyadını Değiştirme Kararı Aldı

GezeGen GezeGen     30-08-18     Haberler     Soyadı ‘Dolar’ Olan Esnaf, Yapılan Esprilerden Bunalınca Soyadını Değiştirme Kararı Aldı     397 Defa Okundu

Soyadı ‘Dolar’ Olan Esnaf, Yapılan Esprilerden Bunalınca Soyadını Değiştirme Kararı Aldı

Muğla’nın Dalaman ilçesinde yaşayan ‘dolar’ soyadlı esnaf, arkadaşlarının, “Bugün ne kadarsın”, “Bugün uçuyorsun” esprilerinden bunalıp soyadını değiştirmek için Dalaman İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulundu.

Muğla’nın Dalaman ilçesinde yaşayan ‘bugün ne kadarsın’, ‘bugün uçuyorsun’ esprilerinden bunalan ilçenin sevilen esnaflarından Ferhat Dolar, Dalaman İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaparak, ‘Dolar’ olan soyadının ‘Dalar’ olarak değiştirilmesi talebinde bulundu.

“ESPRİ KONUSU OLDUM”

Hükümet Konağında yaptığı başvurunun ardından konuşan Ferhat Dolar, ABD’nin Türkiye’ye karşı tutumunu eleştirdi. Çevresinde soyadının espri konusu olduğunu belirten Ferhat Dolar, en kısa sürede yeni soyadına kavuşmak istediğini söyledi. Ferhat Dolar; “Son zamanlarda Amerika’nın ülkemize uyguladığı ekonomik yaptırımlardan dolayı çevremde soyadım alay konusu oldu. Ben de soyadımı değiştirme gereği duydum. ‘Bugün ne kadarsın’, ‘bugün uçuyorsun’, ‘bugün yere çakıldın’, ‘doların kafasına vurun düşürelim’ tarzında hakaretlere uğradım. Bu durumu rencide edici bulduğum için soyadımı değiştirme gereği duydum. Soyadımı Dalar olarak değiştirmek istiyorum” diye konuştu.

“HİÇBİR ŞEKİLDE DOLAR BİRİKİMİ YAPMIYORUM”

Hayatının hiçbir döneminde yatırım amaçlı dolar birikimi yapmadığını vurgulayan Ferhat Dolar, “Bozduracak dolarım yok ama değiştirecek soyadım vardı, ben de onu değiştiriyorum” dedi. Dolar, soyadı değişikliği başvurusunun ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ne mutlu Türküm diyene” sözünün yazılı olduğu duvarın önünde poz verdi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.