Erzurum’da Kar Yağışı

     29-03-14     Chat Odaları     Erzurum’da Kar Yağışı     344 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Erzurum’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı, cadde ve sokakları beyaz örtüye bürüdü.

Erzurum’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı, cadde ve sokakları beyaz örtüye bürüdü.

Erzurum’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı, cadde ve sokakları beyaz örtüye bürüdü.

Erzurum‘da gece saatlerinde başlayan kar yağışı, cadde ve sokakları beyaz örtüye bürüdü.

Uzun bir süredir bahar havasının etkili olduğu Erzurum‘da yeniden kar yağışı yüzünü gösterdi. Saat 00. 15 itibariyle Kent merkezinde lapa lapa kar yağışı başlarken kısa sürede cadde ve sokaklar karla kaplandı.

Gece kar yağışını gören Hakan Akyol isimli üniversite öğrencisi, “Sıcak günlerin ardından Erzurum‘a yeniden kış geri döndü. Lapa lapa kar yağıyor.” dedi.

Öte yandan Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nce yazılı açıklama yapılarak vatandaşlar, kar yağışı ve etkili olması beklenen tipi konusunda uyarıldı.

Açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre AğrıArdahanErzincan,ErzurumIğdır ve Kars genelinde yağışların etkili olmasının beklenmekte. Yağmur şeklinde başlayacak yağışların ErzurumKarsArdahan ve Ağrı il merkezleri ve bunlara bağlı ilçelerde kar, ErzincanIğdır il merkezi ve ilçelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı ve Pazar günü Sabah saatlerinden itibaren bölgemizi terk etmesi tahmin edilmektedir. Halen orta kuvvette esmekte olan rüzgarın zamanla güneybatı ve batı yönlerden yer yer kuvvetli (39-61 km/saat) olarak esmesi beklenmektedir. Yağışla beraber hava sıcaklıklarında 5 ile 8 derecelik düşüşler beklendiğinden buzlanma ve don olayı tahmin edilmektedir” denildi.

Açıklamada ayrıca ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, buzlanma ve don olayı, çatı uçmaları ve soba zehirlenmelerine karşı dikkatli olunması istendi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.