Erdoğan’dan flaş açıklamalar

GezeGen GezeGen     05-01-14     Haberler     Erdoğan’dan flaş açıklamalar     383 Defa Okundu

Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Başbakan Erdoğan, Japonya seyahati öncesi havalimanında açıklamalar yaptı

Bu konuyla ilgili Burhan Bey de, Bülent Bey de açıklama yaptı. Parti sözcümüz de açıklama yaptı. Bunların üzerinde bu kadar durmanızın bir anlamı yok. Dünkü toplantıda da böyle bir şey soruldu. Benim masamın üzerinde, sümenimin altında… Benim sümenim de yok onu söyliyim. Atamalar yapılacaksa yapılır. Yeri geldiği zaman birçok kişinin yerini değiştirir, atamalar yapar… Kim almış böyle bir sayıyı 2 bin kişi… Bunlar uydurma ifadeler. Yalanlanmış olan bu tip ifadeler üzerinde daha fazla durmanın bir anlamı yok.

-(Metin Feyzioğlu ile bir araya geldiniz. Balyoz ve Ergenekon’da yeniden yargılamaya yeşil ışık yaktığınız şeklinde yorumlar yapıldı. Başbakanlık Teftiş Kurulu, odanızda bulunan böcekle ilgili soruşturmayı tamamlamış deniyor. Size geldi mi?)

Metin Bey’le görüşmemiz olumlu bir görüşme oldu. Talepler noktasında, Ergenekon, Balyoz bunlarla ilgili kanaatleriniz ifade ettiler. Biz de yeniden yargılama konusuna olumlu baktığımızı ifade ettik. Bu konuyla ilgili çalışmalar bitmek üzerinde. Adalet Bakanımızla irtibatta olacaklar. Yeniden yargılama konusunda bizim için hiçbir sıkıntımız yok. Yeter ki hukuki altyapısı oluşturulsun. Muhalefetin katkısı olursa bunu anayasal düzenlemeye kadar taşırız, olmazsa yasal düzenleme yaparız dedik.

– (‘Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun böcek soruşturmasının bitip bitmediğine ilişkin sorusu üzerine)

Başbakanlık Teftiş Kurulu çalışmalarını tamamlamış değil. Teftişin bitmesinin neticesi olarak da atılacak adımlar olacaktır. Ama henüz bana bittiğine ilişkin bir şey gelmiş değil.

-Bünyamin Aygün’ün serbest kalması…

Olumlu gelişmeler var. Dakikalar diyebiliriz inşallah. Az önce müsteşarım da aradı. Her an arkadaşlarımız kendisini alabilir dediler. Belki de biz hareket etmeden önce arkadaşlarımız kendisini almış olurlar.
FETHULLAH GÜLEN’İN MEKTUBU

Malum vakfın sitesinde falan bu metin var. Mektup cumhurbaşkanımıza gönderilmiş bir mektup. İki A4 sayfasını kaplayan bir mektup. Metnin içindeki değerlendirmeler de belli. Mektup benim şahsıma gelmemiştir. Dünkü konuşmamda da zaten bana geldi demiyorum, mektubun geldiğinden söz ediyorum. Başbakan da bu mektubu okumuştur.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.