Erdoğan Yenikapı’da konuşuyor

GezeGen GezeGen     23-03-14     Chat Odaları, Manşet     Erdoğan Yenikapı’da konuşuyor     482 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Erdoğan Yenikapı'da konuşuyor

Erdoğan Yenikapı’da konuşuyor

Başbakan Erdoğan Yenikapı Meydanı’nında yüzbinlerce vatandaşa hitap ediyor. Miting alanına giden yollarda partililer tarafından doldurulmuş durumda. Miting alanında katılımcı sayısının 1.5 milyon olduğu anonsu yapıldı.

AK Parti’nin “Yeniden Milli İrade Mitingi” başlıklı İstanbul mitinginin düzenlendiği Yenikapı Meydanı tamamen doldu.
Başbakan Erdoğan, Kocaeli mitinginin ardından Yenikapı Meydanı’na helikopterle geldi. Helikopter, miting alanın bulunduğu bölgeye inmeden önce, bir süre havada bekledi. Bu sırada partililer büyük coşkuyla Başbakan Erdoğan’ı selamladı. Erdoğan da helikopterden vatandaşlara el sallayarak karşılık verdi. Bu arada, Başbakan Erdoğan’ın arama noktalarının açılarak dışarıda kalan vatandaşların alana alınması için talimat verdiği öğrenildi. Öte yandan miting alanında yapılan anonsla katılımcı sayısının 1,5 milyonun üzerinde olduğu duyuruldu.

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Kırılır da bir gün tüm dişliler
Döner şanlı şanlı çarkımız bizim
Gökten bir el yaşlı gözleri siler
Şenlenir evimiz barkımız bizim

Yokuşlar kaybolur çıkarız düze
Kavuşuruz sonu gelmez gündüze
Sapan taşların yanında füze
Başka alemlerle farkımız bizim

Kurtulur dil tarih ahlak ve iman
Görürler nasılmış neymiş kahraman
Yer ve gök su vermem dediği zaman
Her tarlayı sular arkımız bizim

gideriz nur yolu izde gideriz,
taş bağırda, sular dizde, gideriz,
bir gün akşam olur, biz de gideriz,
kalır dudaklarda şarkımız bizim…

-İstanbul canım İstanbul davam, aşkım, kavgam. Ey İstanbul seni yürekten selamlıyorum. Ey kutlu Peygambere müjde olmuş yüce şehir. Mekke’nin, Medine’nin kardeşi seni yürekten selamlıyorum. Adalar, Ataşehir, Bakırköy, Bahçelievler, Bayrampaş sizleri selamlıyorum. Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Çatalca, Çekmeköy, Esenyurt sizleri selamlıyorum. Eyüp seni muhabbetle selamlıyorum. Toprağını şereflendiren Hz. Eyüp’e selam gönderiyorum. Fatih seni yürekten selamlıyorum. Gaziosmanpaşa, Güngören, Maltepe Pendik sizleri de selamlıyorum. Silivri, Şile, Tuzla, Üsküdar sizleri selamlıyorum.

-Şu İstanbul’un hissiyatı neyse, inanın diğer 80 vilayetin hissiyatı da bu. Şu İstanbul’un kalbindeki neyse, fikrindeki neyse, dilindeki dua neyse, inanın bütün dost ve kardeş şehirlerin halkları da işte aynen o şekilde. Millet oynanan oyunu görüyor. Millet, o engin ferasetiyle, o sınırsız basiretiyle, tertemiz kalbiyle Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunu, Türkiye’ye kurulan tuzağı görüyor.

-İstanbul’daki seçkinler, elitler, Recep Tayyip Erdoğan’ın başkan seçileceğine o zaman inanmıyorlardı. Onlar, her şeyin kontrol altında tutulduğunu zannediyorlardı. Milleti dahi kontrol ettiklerini, milletin aklını çeldiklerini zannediyorlardı. Milletim onlara sandıkta ağır bir ders verdi. Ama şimdi ne diyorum biliyor musun; 30 Mart’ta sadece onlara değil, hani bu telefonları dinleyenler var ya, Pensilvanya var ya, en önemli dersi ona vereceğiz.

MÜSLÜMAN MÜSLÜMANA BEDDUA EDER Mİ?

-Kardeşlerim iyi niyetimizin kurbanı olduk. Bakınız, şu başörtülü kızlarımızın, yahu üniversiteye giderken başlarını açmaları noktasında fetva veriyor beyfendi. Niye? Çünkü 28 Şubatçı generaller onu istediler. Ya sen nasıl hocasın? Ama 28 Şubat öncesinde öyle demiyor. O zaman başka. Akşam başka, sabah başka. 5 ay önce başka, 5 ay sonra başka. 5 ay önce duadan bahsediyor, 5 ay sonra aynı cümlelerle bedduadan bahsediyor. Müslüman Müslüman’a beddua eder mi?.

EY PENSİLVANYA DAHA NE İSTİYORSUN?

-Ey Pensilvanya, daha ne istiyorsun? Üniversite dedin, sana üniversite verdik. 17 tane üniversiteye sana müsaade verdik. Ne istiyorsun ya? Dünyanın değişik yerlerindeki okullarını ziyaret etmemizi istediğinizde, oralara gidiyor, ziyaret ediyor, oradaki devlet başkanlarına, hükümet başkanlarına biz refere oluyorduk ya. Ne istiyordun sen bizden? Unutmayın kişi sevdikleriyle beraber haşrolacaktır. Pensilvanya, sen Bahçeli ile sen Kılıçdaroğlu ile haşrolacaksın.

KILIÇDAROĞLU BAK BU MONTAJI NASIL YAPTIK

-Varsın birileri montaj desin. Kılıçdaroğlu bak bu montajı nasıl yaptık? Güzel mi, beğendin mi? Bir montaj da sen yap böyle.

-Türkiye’ye tezgahlanan tuzağı biliyor. 94’te kimden aldık. CHP’den. Ey Kılıçdaroğlu senin SSK döneminden nelerin olduğunu biliyoruz. Kocaeli’de bir amca illaha kürsüye çıkacağım dedi. Dedi ki “İki kez hastanede rehin kalkdım”. Göreve ilk geldiğimde verdiğim emir “Bu rehine işi kalkacak”. Şimdi istediğiniz hastaneye gidiyor muyuz?

-30 Mart’ta en önemli dersi Pensilvenya’ya vereceğiz. Bunların dershanelerine gidenler varsa lütfen oradan yavrularınızı alın.

-Peygamberimizi Miraç’tan indiriyor kamyonete bindiriyor. Bu senaryoları da kendi yazıyor. Sen hoca mısın senarist misin?

-Biz vatan, millet bayrak yolundayız. 4.5 yıl bize aynı şeyi söylediler. Siirt’te Ziya Gökalp’in şiirini okuduk haydi Pınarhisar dediler. Kader dedik. Kaderin üstünde bir kader var dedik.

-Bizim elimizde silah yok dediler. Biz hizmetkarız. Ne dedik.

Minareler süngü,kubbeler miğfer,
Camiler kışlamız, müminler asker,
Bu ilahi ordu dinimi bekler,

-Bundan rahatsız oldular. Ne oldu? O zaman yandaş medya ne yazdı? Muhtar bile olamaz. Bu milletin iradesini çalamazsınız. Biz bu faşizan 27 mayısçı ekiple mücadele ediyoruz. Bizim kitabımızda kin yok nefret yok. Millet iradesini tahkir eden şekilde konuşuyorlar. Biz hukuku çiğnemek isteyenlere karşı dik duruyoruz. Milletin malının çalınmasına karşı 12 yılda dik durduk. Biz iktidarı MHP’den aldık. 230 milyar dolar milli geliri 830 milyar dolara çıkardık.

-Ey MHP ve CHP’ye oy veren kardeşlerim hep geriden mi geleceksiniz? Kılıçdaroğlu bir TV’de dedi ki; yüzde 40 alırsam bırakacağım.

-Bahçeli çıkmış diyor ki; yüzde 51 almazsan bırak diyor. Ya bu yerel seçim. Sen önce siyaseti öğren. Hamdolsun. Bahçeli gibi Kılıçdaroğlu gibiler olunca biz çok iktidarlar görürüz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.