Erdoğan: Hava sahamızı ihlal edenlere hoş geldiniz mi diyeceğiz?

GezeGen GezeGen     26-03-14     Chat Odaları, Manşet     Erdoğan: Hava sahamızı ihlal edenlere hoş geldiniz mi diyeceğiz?     357 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Erdoğan: Hava sahamızı ihlal edenlere hoş geldiniz mi diyeceğiz?

Erdoğan: Hava sahamızı ihlal edenlere hoş geldiniz mi diyeceğiz?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Suriye savaş uçağını düşürmesi ile ilgili olarak angajman kurallarının gereğinin yapıldığını ifade ederek, “Biz şu anda seçimdeyiz diye hava sahamız ihlal edenler olursa hoş geldiniz mi diyeceğiz? “Türkiye’den Twitter’da 2 hesapla ilgili talep var. Benim ülkemi karıştıranlara karşı hukuk tanımazlığın ne? Bu hesaplar maalesef kapatılmıyor. Bu işi çözsünler biz de bu işi bitirelim. Twitter dediğiniz ne bir şirket. Bu işin arkasında aslında Youtube var.” şeklinde konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Suriye savaş uçağını düşürmesi ile ilgili olarak angajman kurallarının gereğinin yapıldığını ifade ederek, “Biz şu anda seçimdeyiz diye hava sahamız ihlal edenler olursa hoş geldiniz mi diyeceğiz?” şeklinde konuştu.

“SALDIRGANLAR SURİYE’DE EĞİTİM ALMIŞ”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan NTV canlı yayınında gazeteci Oğuz Haksever’in sorularını yanıtlıyor. Niğde’nin Ulukışla İlçesindeki saldırıyı gerçekleştiren teröristlerle ilgili konuşan Erdoğan, zanlıların Suriye’de eğitim aldıklarının belirlendiği ifade ederek şöyle konuştu:

“Bu konuyla ilgili olarak, şu anda İçişleri Bakanlığımız ve yargı işin üzerindeler. Malum burada bir tane Kosovalı, bir tane annesi babası farklı ülkelerden, zannediyorum bir tane annesi ya da babası Alman öbür tarafta farklı bir ülkeden olmak üzere Çinli galiba, diğeri de Makedon olmak üzere 3 kişi… Bunların ikisi malum yaralı olarak ele geçirildi, bir tanesi yakalandı. Bunları Ankara’ya getirdiler. Ankara’da bir taraftan tedavileri… Bir taraftan bağlantısı nedir? Suriyeli oldukları, tamam belirlendi artık. Bunlar Suriye’den, oradan aldıkları eğitimler oradan Bulgaristan üzerinden Makedonya’ya gitmek gibi bir hedeflerinin olduğunu ve güya silahı da yanlarında sünnet olduğu için taşıdıklarına dair bir ifadeyle bu işi çerçevelemeye çalıştılar. Şu an ilgili birimlerimiz bu işin gerisini araştırma içerisinde, belli bazı bilgiler elde edilmiş vaziyette. Üzerine gerek istihbarat teşkilatımız, gerek yargı, gerekse İçişleri Bakanlığımız gidiyor.ö

“SEÇİM VAR DİYE HAVA SAHAMIZI İHLAL EDENLERE HOŞ GELDİNİZ Mİ DİYECEĞİZ?”

Türkiye’nin Suriye savaş uçağını düşürmesi ile ilgili olarak konuşan Erdoğan, angajman kurallarının gereğinin yapıldığını belirterek şunları söyledi:
“Biz malum angajman kurallarını açıklamıştık bundan hareketle o zaman uçaklarımız bu helikopteri vurdu. Şu anda da aynı şekilde bizim hava sahamızı ihlal eden iki uçağı ihlal etti bana bildirildi. Kesep sınır kapımızın olduğu 50-60 bin nüfusu olan büyükçe bir yer. Özgür Suriye ordusu orayı ele geçirince orayı bombalamak için geldiler. Bizim hava sahamızı ihlal edince bizim uçaklarımız birisini vurdu ve Kesep’e düştü. Bundan sonraki süreçete de angajman kuralları ihlal olursa gereği neyse yapmak durumundayız. Türkiye’deki muhalefet bu ne yazık ki siyasi istismar meselesi olarak gördüğümüzü anlatıyor. Çirkin olan bu. Biz şu anda seçimdeyiz diye hava sahamız ihlal edenler olursa hoş geldiniz mi diyeceğiz? Burada katil Esed’in cani Esed’in bu tür bir durumu var. Bizim 74 vatandaşımızı öldürdüler. Zaman zaman hala havanlar top atışları ülkemize düşüyor. Muhalefet başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere bunları hala övmeye kalkıyorlar. Senin burada yapman gereken böyle ulusal bir meselede hükümetin yanında yer almandır. Ama ben bakıyorum hepsi bunların yanında yer almaya kalkıyorlar. Bizim bir milli meselemizde dahi muhalefetin ne denli ayrık düştüğünü ne denli bunu istismar vesilesine gayret ettiğini gösteremesi bakımından çok önemli. Biz silahlı kuvvetlerimize gerekli talimatı vermişiz onlarda gereğini yaptılar.”

NİĞDE SALDIRISI
Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı ve yargı işin üzerindeler. Bunlar Bulgaristan üzerinden Makedonya’ya gitmek gibi hedeflerinin olduğunu, silahı da sünnet olduğu için taşıdıklarına dair bir ifadeyle bu işi çerçevelemeye çalıştılar.

DİYANET İŞLERİ’NİN AÇIKLAMASI
Karşımızda Pensilvanya denilen bir olay var. Bu olayın yasak olmasına rağmen bir Cumhurbaşkanı, Başbakan dinleniyorsa, Bakanlar dinleniyorsa bu yasalara aykırı. Diyanet İşleri Başkanımızın da ifade ettiği gibi itikadımıza aykırı. Dinizmide kimseyi gözetleyemezsiniz. Bunlar din kisvesi altında bunu yapıyorlar. Bu duyarlılığı hep birlikte göstermemiz lazım. Biz bunu ulusal güvenliğimize bir tehdit olarak alıgılıyoruz. Ben alanlarda tepki görüyorum. Vatandaşlarımız bir an önce netice bekliyor. Himmet adı altında zekat, sadaka, kurban topluyorlar, zekat topluyorlar ama makbuzu yok. 17 Aralık ile 25 Aralık operasyonlarını şerde zaman zaman hayır vardır şeklinde yorumluyorum.

TWİTTER ENGELLEME
Burada çok açık net bir şey söyleyeceğim. 10 milyon tablet bilgisayar dağıtacağız. Bu hükümet böyle bir hükümet. Bizim derdimiz Twitter’ın kendisi değil. Bizim derdimiz, Twitter’da ülkemin huzurunu kötü niyetle bozanlara, art niyetlere karaşı. Şimdi bıçağı katilin eline veriseniz adamı öldürür. Neşteri doktorun eline verirseniz hayat kurtarır. Bir takım yazarlar AK Parti itibar kaybetti diye yazıyor. Yok öyle bir şey. Prestij kaybettiğimiz yok. Ben alanlara bakarım. Türkiye’den Twitter’da 2 hesapla ilgili talep var. Benim ülkemi karıştıranlara karşı hukuk tanımazlığın ne? Bu hesaplar maalesef kapatılmıyor. Bu işi çözsünler biz de bu işi bitirelim. Twitter dediğiniz ne bir şirket. Bu işin arkasında aslında Youtube var. Bu işi düzelttiniz düzelttiniz yoksa tavrımız kesin.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.