Erbil’i ambalajladı sıra Doğu Avrupa’da

GezeGen GezeGen     24-03-14     Ekonomi     Erbil’i ambalajladı sıra Doğu Avrupa’da     360 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Erbil’i ambalajladı sıra Doğu Avrupa’da

Erbil’i ambalajladı sıra Doğu Avrupa’da

Enerji, inşaat ve ambalaj başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Işıklar Holding bünyesinde bulunan Işıklar Ambalaj, Irak Kürdistan Bölgesel Hükümeti’nin başkenti Erbil’de kurduğu fabrikayla Ortadoğu pazarını hedefliyor. Yaklaşık 1 yıldır hizmet veren fabrika, Irak’ın ilk kraft ambalaj fabrikası oldu. Çimento poşetinden un gibi gıda maddelerinin ambalajlarına kadar dayanıklı kraft kâğıt kullanılabiliyor.

Işıklar Ambalaj Genel Müdürü Volkan Girişken, önümüzdeki yıllarda benzer bir yatırımın Doğu Avrupa ülkelerinde de gerçekleşebileceğini aktardı.

10 milyon dolarlık bir yatırımla inşa edilen fabrika, 2013’ün ikinci çeyreğinde hizmete girdi. 2013 sonunda 4 milyon dolarlık ciroya ulaşan fabrika bu yıl rakamı iki katına çıkarmayı hedefliyor. Fabrikanın 4 yıl içinde yeni yatırımlarla 25-30 milyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşması planlar arasında.

3 katına çıkacak
Yılda 80 milyon adet kraft torba üretim kapasitesine sahip olan fabrika, 3 yılda 240 milyon adet üretim kapasitesine çıkacak. Erbil’de 70 kişiye iş imkânı sunduklarını belirten Girişken, planlanan büyüklüğe ulaşılmasıyla istihdam edilecek kişi sayısında iki kat artış yaşanacağını aktardı. Işıklar Ambalaj’ın Konya’da bulunan fabrikasında yer alan kalite kontrol laboratuvarları Erbil’de de kurulacak.
Fabrikanın Erbil’deki ilk geniş çaplı Türk sanayi yatırımı olduğunu dile getiren Girişken, Türkiye’den başka sanayicileri de Erbil’de yatırıma çağırdı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.