En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahı Listesinde Bir Türk

GezeGen GezeGen     20-04-14     SağLık     En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahı Listesinde Bir Türk     448 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahı Listesinde Bir Türk

En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahı Listesinde Bir Türk

Organ nakli ve çocuk cerrahisindeki başarılarıyla dünya çapında tanınan Memorial Şişli Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, Amerika’da web dünyasının en prestijli kuruluşlarından “Top Master’s in Healthcare Administration” tarafından “Dünyanın Yaşayan En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahından Biri” seçildi.

Tıp alanında en iyi isimleri belirleyerek doktorların kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olan ve eğitim programları ile sağlık kuruluşlarına ücretsiz bilgi sağlayan bu saygın kuruluşun web sitesinde yayımladığı çalışmada, dünyada çocukların hayatlarını kurtaran ve kendi tıp alanlarını kökten değiştiren yeniliklere imza atmış 20 tıp doktorunun kariyer başarıları anlatılıyor.
Listede adı geçen tüm cerrahlar çocuk cerrahisi alanında tıp bilimine büyük katkılar yapmış ve bu tıp alanını sonsuza kadar değiştirmiş kişiler olarak aktarılıyor. Organ nakli, fetal ve çocuk cerrahisi, kalp ameliyatları, göz, kafa ve yüz cerrahisi, plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanlarına büyük katkıları bulunan bu doktorlar, yeni yöntemlerin geliştirilmesine öncülük eden sıra dışı cerrahlar olarak tanıtılıyor.
“Çocukların gülümsemesini görmek her şeyden değerli”
Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, “Dünyanın Yaşayan En Yaratıcı 20 Çocuk Cerrahından Biri” olarak gösterilmesinin kendisi için bir gurur kaynağı olduğunu şu sözlerle dile getiriyor:
“Dünyada çocukların cerrahi olarak tedavi edilmesinde çok önemli buluşları olan isimlerle aynı listede olduğumu görmek benim için büyük bir onur. Bu mutluluğu hem Amerika’da çalıştığım dönemde başında bulunduğum ekibe hem de şu anda aynı yolda birlikte yürüdüğüm arkadaşlarıma borçluyum. 8 senedir çalıştığım Memorial Şişli Hastanesi’nde çocuk böbrek ve karaciğer ameliyatlarında dünya standartlarının üzerinde başarılara imza attık. Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve hasta bir çocuğun iyileşip gülümsemesini görmek bizim için çok değerli. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, bunları en iyi şekilde uygulamayı ilke edinen bir ekibin başında olmak, ülkemin adını bu şekilde dünyaya duyurmak meslek hayatımın en önemli dönüm noktalarından biri”
“Dünyada ilkleri gerçekleştiren Türk cerrah”
Top Master’s in Healthcare Administration alfabetik olarak yayınladığı listede Prof. Dr. Münci Kalayoğlu’nu şöyle tanımlıyor:
Prof. Dr. Münci Kalayoğlu halen Memorial Şişli Hastanesi Organ Nakli Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bu göreve başlamadan önce Pittsburg Çocuk Hastanesi’nde başarılı çalışmaları ile öne çıkmış ve daha sonra Wisconsin Üniversitesi’nde “Karaciğer Transplantasyonu Programı”nı kurmuştur. Öncü bir çocuk cerrahı olarak, 2500’den fazla hastada karaciğer nakli gerçekleştirmiştir. Bunların içerisinde Wisconsin Eyaleti’nde ilk karaciğer nakli operasyonu, Wisconsin Eyaleti’nin ilk reduced-size karaciğer nakli, ilk cluster nakli(karındaki tüm organların nakli), erişkinden erişkine ilk canlı karaciğer nakli, ilk çocuk karaciğer nakli ve eyaletteki en küçük çocuğa gerçekleştirilen karaciğer nakli operasyonları sayılmaktadır. Wisconsin Eyaleti’nde gerçekleştirilen ilk ve tek siyam ikizlerinin ayrılması ameliyatını da gerçekleştirmiştir. Prof. Dr. Kalayoğlu, organ nakli alanında çığır açan ve organların daha uzun süre saklanmasına imkan sağlayan Belzer UW koruma sıvısının geliştirilmesine de öncülük etmiştir”

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.