Ege’deki kaçak göçmen dramıyla ilgili korkunç iddia

GezeGen GezeGen     23-01-14     Dünya     Ege’deki kaçak göçmen dramıyla ilgili korkunç iddia     375 Defa Okundu

Ege’deki kaçak göçmen dramıyla ilgili korkunç iddia

Ege’deki kaçak göçmen dramıyla ilgili korkunç iddia

Ege’de Bulamaç (Farmakonisi) adası açıklarında geçen pazartesi günü çoğu Afgan çocuk, 12 kaçak göçmenin boğularak ölmesi ile sonuçlanan olay ile ilgili tüyler ürpertici iddialar ortaya atıldı.

Kurtulan bir Afgan göçmen gözyaşları içinde, “Suriyeli bir göçmen denize düşüp hâlâ nefes alan bir çocuğu kurtarabilmek için bir tahta parçası uzatmaya çalıştı. Yunan Sahil Güvenlik’ten biri ise çocuğu tutmaması için Suriyeli göçmeni tekmeledi” dedi.

Bir başka göçmen ise, “Yunanlılar denize düşenleri kurtarmak için bir şey yapmadılar” diye konuştu.

Bugün Pire’ye getirilen 16 göçmen ayrıca, Yunan Sahil Güvenlik’in “28 kaçak göçmenin içinde bulunduğu balıkçı teknesi Bulamaç’a römork edilirken alabora oldu” şeklindeki açıklamasını da yalanladı.

Göçmenler Yunan Sahil Koruma teknesinin kendilerini römork ettikten sonra büyük bir hızla Türkiye sahillerine doğru gittiğini söyledi. Ancak göçmenler Türkiye’ye dönmek istemeyince yaşanan karışıklık sırasında teknenin alabora olduğu iddia edildi.

Yunan Deniz Ticaret Bakanı Miltiadis Varviçyotis ise, “Göçmenlerin teknesini Türk sahillerine doğru çekmiyorduk. Koordinatlar da bunu kanıtlıyor” dedi.

Atina’daki BM Yüksek Komiserliği ise Yunan makamlarının olayın nasıl geliştiğinin belirlenmesi için soruşturma yapmalarını istedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.