Efsanenin ardında bıraktığı miras 4 milyon dolar

GezeGen GezeGen     03-02-14     Dünya     Efsanenin ardında bıraktığı miras 4 milyon dolar     347 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Efsanenin ardında bıraktığı miras 4 milyon dolar

Efsanenin ardında bıraktığı miras 4 milyon dolar

Geçtiğimiz Aralık ayında 95 yaşında vefat eden Güney Afrika’nın efsane lideri Nelson Mandela ardında 40 sayfalık bir metin ve 46 milyon rand yani 4.13 milyon dolar değerinde gayrimenkul bıraktı.

Nelson Mandela’nın 40 sayfalık vasiyeti, resmi olarak halka okundu. Vasiyeti okuyan Hakim Dikgang Moseneke, “Mandela’nın mirasını okudum. Yazılanlara itiraz eden olmadı. Ailesi kabul etti.” dedi.

Mandela vasiyetinde, kendisine yakın çalışan her bir personele 50 bin rand (4500 Dolar) bırakırken, eğitim gördüğü okullar mirastan 100 bin rand pay alacak. Nelson Mandela Vakfı, mirastan 1.5 milyon rand pay alırken, Mandela’nın partisi, iktidardaki Afrika Ulusal Kongresi’nin hesabına da bir miktar pay düşecek.

Mandela’nın mirası arasında Johannesburg’un Hougton bölgesindeki ve emeklilik hayatını geçirdiği Kunu köyündeki evi, otobiyografisi “Özgürlüğe Uzun Yürüyüş” ve diğer kitaplardan gelen telif hakları bulunuyor.

Mandela’nın mirası okunurken aile fertlerinin hüzünlendiği gözlenirken, vasiyete 90 gün içinde itiraz edilebilecek. Mandela’nın vefatının ardından banka hesabında 110 milyon doları olduğu ortaya çıkmış, efsane liderin ailesi miras kavgasına tutuşmuştu.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.