Durdurulan TIR’larda Mühimmat Olduğu Kesinleşti

GezeGen GezeGen     22-01-14     Haberler     Durdurulan TIR’larda Mühimmat Olduğu Kesinleşti     323 Defa Okundu

Durdurulan TIR'larda Mühimmat Olduğu Kesinleşti

Durdurulan TIR’larda Mühimmat Olduğu Kesinleşti

Adana’daki 3 TIR’ın 2’sinde gizlenmiş havan, roket başlığı, çeşitli cins ve miktarda mühimmat ve silah bulundu.

Adana’da durdurulan TIR’ların, silah ve mühimmat taşıdıkları kesinleşti. 3 TIR’dan ikisinde yapılan aramalarda, tıbbi malzemeler içine gizlenmiş havan, roket başlığı, çeşitli cins ve miktarda mühimmat ve silah bulundu. Fotoğrafları çekildi. O fotoğrafları Aydınlık Gazetesi yayınladı.

“MÜHİMMAT NATO’NUN” İDDİASI

Fotoğraflardaki mermiler topçu mühimmatı. Üzerlerindeki kodları inceleyen uzmanlar NATO menşeyli olduklarını tespit etti. Malzemeler eski üretim. Ancak uzmanlara göre çalışır ve kulanılabilir durumdalar.

“TIR’LARDA ASKERDE VARDI” İDDİASI

Silah yüklü tırlara Mitcilerin eşlik ettiği belirlenmişti. Bugün onların aralarında askerlerinde olduğu öne sürüldü. Özel kuvvetler personeli olduğu iddia edilen askerlerin Mitcilerle birlikte tırların güvenliğini sağladıkları öne sürüldü.

TIR OPERASYONUNUN DETAYLARI

Operasyon sırasında Jandarma TIR’ları durdurmadan önce, Jammer’larla konvoydakilerin cep telefonu ve telsiz iletişimlerini kestiği öğrenildi. Jandarma operasyonun sızmaması ve müdahale olmaması için bu yola başvurmuş.

MİT’ÇİLER SAVCI KARARINA DİRENMEDİ

Yakalanan silah yüklü tırlardaki mit personeli, iddiaya göre operasyon ve arama kararlarına Hatay’da yakalanan TIR’daki meslektaşları gibi direnmediler. MİT’çiler mahkeme kararını görünce çelik konteynırları kendileri açıp, aramaya yardımcı oldular.

SORUŞTURMAYA VALİ MÜDAHALESİ İDDİASI

Operasyonu durduran ise Adana valisi Hüseyin Avni Coş ve MİT Adana Bölge Müdürü oldu. Savcıda suç duyurusuna bu isimleri dahil etti.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.