Dünyayı Yörüngeden Canlı İzleyin

GezeGen GezeGen     11-05-14     TeknoLoji     Dünyayı Yörüngeden Canlı İzleyin     433 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Dünyayı Yörüngeden Canlı İzleyin

Dünyayı Yörüngeden Canlı İzleyin

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki (International Space Station – ISS) astronotlar çok şanslı, her gün Dünya’yı yörüngeden izleyebiliyorlar.

Şimdi sıra bizde, ISS’in dış yüzeylerine monte edilen HD kameralar sayesinde biz de artık güzel Dünya’mızı canlı canlı izleyebileceğiz. NASA’nın başlattığı “High Definition Earth Viewing” deneyi dahilinde kurulan HD kameralar 7 gün 24 saat Dünya’yı canlı kameraya çekiyor.

Canlı aktarılan streaming videoya ilk baktığınzda muhteşem mavi bir gezegenle karşılaşıyorsunuz. Yörüngeden görüntü muazzam desek yeridir. Görüntü arada bir grileşebilir, bu kameralar arası geçiş yapıyor anlamına geliyor. Görüntü yoksa, video siyahsa, ISS Dünya’nın karanlık yüzüne geçmiş demektir, biraz beklerseniz görüntü geri gelecektir.

NASA bu deneyi sırf insanlara Dünya izletmek için yapmıyor tabii. Bu deney sayesinde uzaydaki koşulların, video cihazlarına nasıl etki ettiği ölçülebilecek. Böylece gelecekteki uzay görevlerinde kullanılacak kameraların daha da geliştirilmesi mümkün olacak. Yine de bizim için çok güzel bir manzara aşağıda sizleri bekliyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.