DÜNYA TURU

GezeGen GezeGen     04-01-14     Dünya     DÜNYA TURU     284 Defa Okundu

DÜNYA TURU

DÜNYA TURU

Batı Şeria’nın Hafar Kaddum köyünde düzenlenen protestoyu dağıtmak için İsrail ordusu biber gazı kullanırken, gaza maruz kalan 85 yaşındaki Filistinli Said Nassar hayatını kaybetti.

Nassar’ın dün düzenlenen cenazesine yüzlerce kişi katıldı.

Yunanistan’da 3 milyon euroluk rüşvet itirafı

Yunanistan’da Alman STN Atlas şirketinin eski temsilcisi Panayiotis Efstathiu, 1990-2002 yıllarında gerçekleşen silahlanma programlarında, aralarında kara ve deniz kuvvetleri komutanlarının da bulunduğu 10 kadar kişiye yaklaşık 3 milyon euro rüşvet verdiğini itiraf etti. Efstathiu’nun avukatı, rüşvetin müvekkiline ait offshore şirketleri aracılığıyla verildiğini kaydetti. Eski Savunma Bakanlığı Silahlanma Başkanı Yardımcısı Antonis Kantas, geçen günlerde Atina Savcılığı tarafından 1996-2002 yıllarında 12 silahlanma programı için yaklaşık 14 milyon euro rüşvet aldığı yönündeki ifadesinden sonra tutuklanarak Koridalos Hapishanesi’ne gönderilmişti.

Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’de polisin, maaşlarının artırılması için grev yapan tekstil işçilerini dağıtmak için açtığı ateşte 3 kişi öldü. Polis, bir yolu trafiğe kapatan işçilerin lastik yakmaya ve polise taş atmaya başlaması üzerine ateş açıldığını söyledi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.