Draghi: Euro Bölgesi krizin en kötü günlerini geride bıraktı

GezeGen GezeGen     03-03-14     Ekonomi     Draghi: Euro Bölgesi krizin en kötü günlerini geride bıraktı     267 Defa Okundu

Draghi: Euro Bölgesi krizin en kötü günlerini geride bıraktı

Draghi: Euro Bölgesi krizin en kötü günlerini geride bıraktı

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi Euro Bölgesi’nin krizin en kötü günlerini geride bıraktığını açıkladı

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi bugünkü konuşmasında Euro Bölgesi’nin geçmişe oranla daha güçlü bir konumda olduğunu ve krizdeki en kötü günleri geride bıraktığını açıkladı.

İşsizliğin kabul edilemeyecek düzeyde yüksek seyrettiğini belirten Draghi merkez bankalarının tek başına krizlere çözüm bulamayacağının altını çizdi. Draghi hükümetlerin bankacılık birliği konusunda sözlerini tutmaları gerektiğini söyledi.

Ülke tahvili ihraçlarının normlarında değişiklik yapıldığını ekleyen Draghi Troyka’dan yardım alan ülkelerin ekonomilerini güçlendirdiğini vurguladı. Draghi ek elden banka denetimi konusunda görüşbirliği içinde olunması gerektiğini ve denetimle bankalara destek verilmesinin kesinlikle birbirinden ayrılması gerektiğini açıkladı. Denetimle sistemi yerleşmeden, çözüm sisteminin hayata geçirilemeyeceğini belirten Draghi, gerekmesi halinde fonlama imkanını devreye alabileceklerini söyledi.

Mario Draghi Ukrayna ile ilgili ülkedeki sorunların Euro Bölgesi’ne etkisinin sınırlı kalacağını da açıkladı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.