Dinleme yapan bütün polislerin yeri değişti

GezeGen GezeGen     07-01-14     Genel     Dinleme yapan bütün polislerin yeri değişti     368 Defa Okundu

Dinleme yapan bütün polislerin yeri değişti

Dinleme yapan bütün polislerin yeri değişti

Ankara’da müdür ve amirlerin de içinde bulunduğu geniş çaplı bir tayin operasyonu gerçekleştirildi. İstanbul’da ise 45 polis görevden alındı

17 Arılık operasyonundan sonra Emniyet’te başlayan atama ve yer değiştirme fırtınası dinmedi. Başta İstanbul olmak üzere dün pek çok kentteki emniyet müdürlüklerinde yeni atamalar yapıldı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde başlayan görev değişiklikleri Asayiş Şube Müdürlüğü’nün teknik takip birimini de etkiledi. Bu birimde savcılık talimatıyla telefon dinlemelerini yapan 45 polis memuru görevinden alındı. Bu tayinlerinin ardından telefon dinlemelerine yeni polis memurları getirilecek.
Bursa Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi’nde de görevli 11’i rütbeli 30 personel, Emniyet Genel Müdürlüğü emriyle istihbarat şubesinden alındı.

3 şube müdürü gitti
Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ziya Aygün de dün görevinden alındı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde yaklaşık 1.5 yıldır Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yapan Aygün, Sakarya Valiliği tarafından bu görevinden alınarak, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Emniyet Komuta Kontrol Merkezi’ne (EKKM) atandı. KOM Müdürlüğüne ise EKKM Müdürü Osman Elbirlik getirildi.
Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü Yaşar Kaplan da görevinden alınanlar arasında. Kaplan, Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü görevine atandı. Kaplan’dan boşalan KOM Şube Müdürlüğü’ne ise Muhabere Elektronik Şube Müdürü Murat Sarı getirildi.
Kilis Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü Mehmet Emin Çakıcı da dün görevden alındı. Çakıcı, Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü’ne atandı. Çakıcı’dan boşalan KOM Şube Müdürlüğü’ne ise Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü Mehmet İyim getirildi.

Ankara’da geniş çaplı operasyon

Ankara’da gece saatlerinde çok sayıda müdür ve amiri de kapsayan tayin operasyonu gerçekleştirildi. Görevden alınacağı öne sürülen Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay, sürpriz biçimde izne ayrıldı. Ankara Emniyeti’nde yapılan geniş çaplı değişikliklerin ardından yeni bir tayin düzenlemesi hazırlığı yapıldığı yönünde kamuoyuna bilgiler yansırken, Ay‘ın söz konusu tayinlere imza koymamak amacıyla “süresiz izne” ayrıldığı öne sürüldü. Öte yandan silah yüklü olduğu iddia edilen TIR soruşturması sonrasında Hatay’da KOM ve İstihbarat Şube müdürleri görevden alındı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.