Dev korsan sitesinin uygulaması geliyor

GezeGen GezeGen     10-01-14     TeknoLoji     Dev korsan sitesinin uygulaması geliyor     312 Defa Okundu

Dev korsan sitesinin uygulaması geliyor

Dev korsan sitesinin uygulaması geliyor

İnternet üzerinden torrent esaslı dosya paylaşımı konusunda en bilinen arama motoru olan The Pirate Bay sitesi telif haklarından ötürü sürekli başka alanlara taşınıyor.

Sadece sunucuları değil alan adını da sürekli değiştiren site yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Yeni plan site yerine uygulama üzerinden paylaşım imkanı vermek. Böylece sunucu ya da site kapanma gibi kesinti yaşatan durumlar olmayacak ve ziyaretçiler tespit edilemeyecek.

Sitenin yeni geliştirdiği yazılımı bilgisayarına kuranlar özel ağın bir parçası olacak ve kimlikleriyle IP adresleri gizlenecek. LibTorrent gibi açık kaynaklı projeleri esas alan çözümde internet tarayıcıya benzer kullanıcı arabirimi sunulacak. Sitenin tümü kurulu olan program içinde yani istemcide barınacak. Oturum açıldığı anda içerik ile ilgili güncellemeler otomatik olarak inip yüklenecek.

Yeni DNS sistemiyle ağdaki veri akışı yönlendirilecek. Böylece telif haklarıyla ilgili takip yürütenler kullanıcıların IP adreslerini çözemeyecek. Aynı zamanda belirli bir IP adresi engelleyerek çözüme gidilemeyecek. Şu anda hala geliştirme aşamasında olan uygulama temel özellikleri içeriyor. Dağıtıma sunulacak ilk sürümü son hale getirecek gönüller aranıyor. Uygulamayı indirmek ya da Chrome/Firefox tarayıcılara plugin olarak eklemek mümkün olacak.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.