Davutoğlu: 2013 çözüm süreci ile anılacak

GezeGen GezeGen     18-01-14     Genel     Davutoğlu: 2013 çözüm süreci ile anılacak     368 Defa Okundu

Davutoğlu: 2013 çözüm süreci ile anılacak

Davutoğlu: 2013 çözüm süreci ile anılacak

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Bütün dünya mazlumlarına sahip çıkmaya çalışan bu hükümete bu muamele yakışır mıydı? Nerede bir hata yapıldı? Omuz omuza verdiğimiz kardeşlerimizden, bu hükümeti zaaf içinde göstermek için bu derece büyük çaba göstermeye değer miydi?” dedi.

Davutoğlu, AK Parti Mersin İl Başkanlığınca Mersin Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, zihinlerinde, dünyanın politikasına yön veren, mazlumların kalbine şefkat, zalimlere korku salan bir Türkiye olduğunu söyledi.

Bundan 10 yıl sonra 2013’ü hatırlayacak olanların, “Gezi ve 17 Aralık ile başlayan manipülasyonu” aklına getirmeyeceğini vurgulayan Davutoğlu, o senenin, çözüm süreci, birlik ve beraberlikle anılacağını ifade etti.

Davutoğlu, geçen yılın, IMF borçlarının sıfırlandığı bir sene olarak hatırlanacağını dile getirerek, “Bazı manipülasyon meraklıları 2013’ü hatırlarken Gezi manipülasyonuna, 17 Aralık manipülasyonuna atıfta bulunmaya gayret edecekler ama bu aziz milletimiz biliyor ki bu yıl tarihe çözüm süreciyle geçecek” değerlendirmesinde bulundu.

Birilerinin iki kardeşi birbirine kırdırmak isteyebileceği uyarısında bulunan Davutoğlu, milletin geçen yılı, hiçbir eve şehit acısı düşmemiş altın bir yıl olarak anacağını bildirdi.

Güçlü demokrasinin, halk iradesine dayanan, gücünü halktan alan devlet idaresi olduğunu dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti:

“İşte son dönemlerde yıpratılmaya çalışılan, zaafa uğratılmaya çalışılan şey; bu milli irade kavramıdır. Bu milli irade kavramı sarsılırsa bütün güç damarlarınız zayıflar. Bu milli iradeye sonuna kadar sahip çıkacağız. Çözüm sürecinden ve onun getirdiği milli birlik atmosferinden rahatsız olanlara fırsat vermeyeceğiz. Türkiye, güçlü bir devlettir. Allah devlete ve millete zeval vermesin. Devlete ve millete zarar vermek isteyenler hangi kesimden, hangi çevreden olursa olsun, bu ülkeyi zaaf içinde göstermek isteyenlere karşı başımız her zamankinden daha dik, yüreğimiz her zamankinden daha cesur atacak. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Hiç kimse bizi zaaf içerisinde gösteremez.”

“SİZE BİR ŞEY OLURSA BİZE KİM SAHİP ÇIKACAK?”

Davutoğlu, teşkilat üyelerinin, özgüvenlerini kaybetmemesi gerektiğini belirterek, bazı kesimlerin operasyonlarla özgüvenlerini sarsmak istediğini söyledi.

Geçen yıl 17 Aralık’tan sonra dünyanın her yanından kendilerini arayanların, “Size bir şey olursa bize kim sahip çıkacak?” dediğini aktaran Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Yüreğinde bir nebze tarih bilinci olan kardeşlerime sesleniyorum; buna değer miydi? Bütün dünya mazlumlarına sahip çıkmaya çalışan bu hükümete bu muamele yakışır mıydı? Nerede bir hata yapıldı? Omuz omuza verdiğimiz kardeşlerimizden, bu hükümeti zaaf içinde göstermek için bu derece büyük çaba göstermeye değer miydi? Suriyeli mazlumlar bizden yardım beklerken oraya, Türkmenlere yardıma giden tırı durdurmak için operasyon yapmaya değer miydi? Hiçbir şey bir lokma haramın boğazımızdan geçmesine gerekçe teşkil etmez. Allah, bu boğazlardan haram geçireceğine bu başı bu vücuttan ayırsın daha yeğdir.”

Her türlü hesaba açık olduklarına dikkati çeken Davutoğlu, devleti zaafa uğratacak herkesten hesap sormaya da hazır olduklarını bildirdi.

Partililerin halkla iletişimini kaybetmemesi gerektiğini kaydeden Davutoğlu, milletle aralarındaki kuvvetli bağın çözülmesini ve akıllarına şüphe girmesini isteyenler olduğunu dile getirdi.

Davutoğlu, yolsuzluklar bağlamında bir yanlışlık olursa o kişiden önce hesabı kendilerinin soracağını ancak bunlar bahane edilerek bir zulüm yapılırsa buna da kendilerinin karşı duracağını sözlerine ekledi.

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’na geçen Davutoğlu, Suriye’deki mağdurlara gıda ve giyecek taşıyan yardım tırını uğurladı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.