Danimarka’da Gül rüzgarı

GezeGen GezeGen     18-03-14     Dünya     Danimarka’da Gül rüzgarı     352 Defa Okundu

Danimarka'da Gül rüzgarı

Danimarka’da Gül rüzgarı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Danimarka’daki temaslarına devam ediyor

Danimarka Kraliçesi II. Margrethe’in davetlisi olarak Danimarka’ya giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi ziyaret kapsamında bugün Parlamento Başkanı Mogens Lykketoft ile görüştü.

Parlamento başkanı ile olan görüşmesinin ardından şeref defterini imzalayan Gül, Danimarka Anayasası’nın sergilendiği alanı ve Parlamento Genel Kurulu’nu da ziyaret etti. Gül daha sonra Başbakanlık Ofisi’ne geçti.

3 günlük resmi ziyaret kapsamında Danimarka’ya giden Gül, dün Danimarka Kraliçesi II. Margrethe ile görüşmüş ve akşam, onuruna verilen yemeğe katılmıştı. Başkent Kopenhag’daki Amalienborg Sarayı’nda verilen yemeğe Kraliçe 2’nci Margrethe’in eşi Prens Henrik, Veliaht Prens Frederik ve eşi Prenses Mary, Prens Joachim ve eşi Marie ile kraliyet ailesinin diğer üyeleri de katılmıştı.

Cumhurbaşkanı’na Danimarka ziyareti kapsamında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, milletvekilleri, akademisyenler, basın ve iş dünyasının temsilcileri de eşlik ediyor.

IHA

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.