Cortana’nın Fendi, Siri’yi Yendi mi?

GezeGen GezeGen     04-04-14     TeknoLoji     Cortana’nın Fendi, Siri’yi Yendi mi?     336 Defa Okundu

Cortana'nın Fendi, Siri'yi Yendi mi?

Cortana’nın Fendi, Siri’yi Yendi mi?

Microsoft’un masaüstü ve mobil işletim sistemlerinde yer vereceği Cortana, Apple’ın kişisel asistanı Siri ile karşılaştırıldı!

Teknoloji dünyasında rekabet son hızıyla sürüyor. Microsoft ve Apple arasında yaşanan sıcak rekabeti, şimdi de sesli asistan Cortana ve Siri ateşledi. 3 Nesil önce yani iPhone 4S ile birlikte tanıtılan Apple’ın sesli asistanı Siri, Cortana ile karşı karşıya kaldı.

2-4 Nisan günleri arasında düzenlenen Microsoft Build etkinliğinde resmi duyurusu gerçekleştirilen ve tüm sızıntıları gerçeğe dönüştüren Cortana için yeni bir video hazırlandı. Yayımlanan videoda Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1ile geleceği paylaşılan sesli asistan Cortana’nın, Apple’ın Siri’sinden daha başarılı olduğu öne sürülüyor.

Siri’de görülen tüm eksiklerinin Cortana’da kapatıldığını ve Cortana’nın kullanıcıların şikayette bulunduğu hiç bir hataya sahip olmayacağını öne süren Microsoft, 19 saniyelik videoda iki sesli asistanı karşı karşıya getirmiş.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.