Çocuk yaşta ama çocuk bekliyor!

GezeGen GezeGen     21-03-14     Haberler     Çocuk yaşta ama çocuk bekliyor!     357 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Çocuk yaşta ama çocuk bekliyor!

Çocuk yaşta ama çocuk bekliyor!

Hamile kalınca 12 yaşından 17 yaşına kadar yedi kişinin tecavüzüne uğradığını ailesine anlatan Ç.Y., bebeğinin doğmasını bekliyor. Olayla ilgili bir kişi tutuklandı, altı kişi serbest bırakıldı

Bingöl’de 17 yaşındaki Ç.Y. 15 gün önce fazla kilo aldığı gerekçesiyle ablası tarafından hastaneye götürüldü. Hastanede abla M., 17 yaşındaki kardeşinin 7,5 aylık hamile olduğu gerçeğiyle karşılaştı. Ç.Y, 12 yaşından beri K.T’nin kendisine tecavüz ettiğini ve bunu bilen 6 kişinin de kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Ç.’yle rızasıyla birlikte olduğunu söyleyen K.T tutuklandı, tecavüz iddiasını kabul etmeyen 6 kişi ise serbest bırakıldı. Okuluna ara veren Ç.Y ise bebeğinin doğmasını bekliyor.
Ç.’nin verdiği ifadelere göre, K.T, Ç.’ye 12 yaşından 17 yaşına kadar sistematik olarak tecavüz etti. Ardından K.T.’nin ağabeyi B.T., “K. ile birlikte olmuşsun, benimle de birlikte olacaksın, yoksa ailene söylerim. Sana para veririm, istediğin her şeyi alırım” diyerek Ç.’ye cinsel istismarda bulundu. Ç., ağabey-kardeşle birlikte B.T, T.M, T.M’nin kardeşi T.M, EB ve N.G olmak üzere toplam 7 kişinin, kendisine tehditle tecavüz ettiğini anlattı. K.T. tutuklanırken 6 şüpheli adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

Köy halkı ikiye bölündü
Ç.’nin avukatı Özlem Kaya 6 şüphelinin tutuksuz yargılanmasını eleştirdi: “7 şüpheliden 1’inin tutuklu olması ciddi sorun. ‘Kadının beyanı esastır’ denir fakat kız çocuğunun beyanı soruşturmada bile dikkate alınmadı. Bu durumda tüm şüphelerden sanıkların yararlandığını görüyoruz. İlişkilerin 15’inden önce yaşandığı dikkate alındığında ‘rıza’ dahi de olsa, ki 15 yaşında çocuğun rızası olamaz, tutuklanma olması gerekirdi.
Serbest kalan 6 şüpheli, Ç.’nin ailesinin de yaşadığı köylerine geri döndü. Tutuksuz yargılananlardan T.M.’nin, köyde kendisine “tecavüzcü” diye bağıran bir grup kadının saldırısına uğradığı öğrenildi. Ç.’nin köyünde yaşayan bir akrabası, “Köy kıza inananlar ve inanmayanlar diye ikiye bölünmüş durumda. Çatışma ortamı oluşmasından çekiniyoruz” dedi.
Ç., başka bir ilde devlet koruması altında… Ç.’nin ailesinden bir kişi, “Aile içerisinde de kızı kabahatli görenler var. Kızı ‘Keşke ölseydin de bu günleri yaşamasaydın’ diye aradılar” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.