Çobanı yaylada TİKKO öldürmüş

GezeGen GezeGen     17-07-15     Chat Odaları     Çobanı yaylada TİKKO öldürmüş     386 Defa Okundu

MAKALEME LÜTFEN PUAN VERİN
Çobanı yaylada TİKKO öldürmüş

Çobanı yaylada TİKKO öldürmüş

TUNCELİ’nin Hozat İlçesi’nde hayvan otlatmak için gittiği yaylada dün gece çadırında cesedi bulunan ve daha önce örgüt üyesi olduğu iddiasıyla bir süre cezaevinde kalan 58 yaşındaki Ali Doğan Firik’i, TKP-ML TİKKO’nun öldürdüğü ileri sürüldü.Firik’in çadırına bırakılan notta örgüt kararıyla öldürüldüğünün yazıldığı ortaya çıktı.

Tunceli’nin Çemişgezek İlçesi’nde yaşayan ve yaz aylarında hayvanlarını Hozat İlçesi’ne bağlı Buzlupınar Yaylası’na götüren Ali Doğan Firik, dün gece yaylada çadırında uzun namlulu silahla vurularak öldürüldü. Daha önce yasadışı TKP-ML TİKKO örgüt üyesi olduğu iddiasıyla bir süre cezaevinde kaldığı belirlenen Ali Doğan Firik’in öldürülmesilyle ilgili Jandarma ekipleri yaylada bugün geniş çaplı inceleme yaptı. Ali Doğan Firik’in öldürüldüğü çadırda yapılan aramada, Tunceli kırsal alanında silahlı faliyet gösteren TKP-ML TİKKO örgütünün bıraktığı bir not bulundu. Firik’i öldüren silahlı 3 kişinin bıraktığı belirtilen notta Firik’in örgüt kararıyla ölümle cezalandırıldığı ve ne amaçla infaz edildiğine dair ayrıntılı bilgilerin yazıldığı belirtildi. Hozat Cumhuriyet Savcılığı’na teslim edilen not ile çadırdaki diğer deliller incelenmek üzere jandarma kiriminal laboratuvarına gönderildi. Cenazesi otopsi yapılmak üzere gönderildiği Malatya Adli Tıp Kurumu’ndan alınan Firik, Çemişgezek İlçesi Tekeli Köyü’nde toprağa verildi.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?



GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.